ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Mirsa Kerqeli me album dhe videoklip te ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Mirsa Kerqeli me album dhe videoklip te ri   Sat Jul 12, 2008 12:47 am

Kėngėtarja nga Gjilani, Mirsa Kerēeli, ne “Kino Studio”, nė kryeqytet,ka bėrė promovimin e albumit edhe videoklipit tė ri. Meqenėse ky ėshtė albumi i dytė, kėngėtarja ka vendosur qė atė ta titullojė pikėrisht “I dyti”. 12 kėngė, kryesisht tė stilit R’n’B janė pėrfshirė nė kėtė CD-e, prej tė cilave 10 kėngė tė reja dhe dy kėngėt, “Good Lucky” dhe “Nė banesėn time”, tė cilat pėr audiencėn janė tė njohura. Krahas kėngėve ritmike, nė album ėshtė e pėrfshirė edhe njė baladė. Mirsa ka thėnė t’i ketė qėndruar besnike stilit tė saj, duke mos specifikuar qė tė ketė ndonjė ndryshim qė do tė mund tė ishte surprizė pėr adhuruesit e saj. Pjesa mė e madhe e kėngėve janė krijime tė reperit, Genc Prelvukaj, pėrderisa pėr disa kėngė Mirsa ka bashkėpunuar edhe me Artan Kastratin. Pėrveē kėngėve solo, nė album janė tė pėrfshira dy duete. Ai me Genc Prelvukajn dhe dueti tjetėr me kėngėtarin Hekuran Krasniqin. Nga 12 kėngėt e albumit, kėngėtarja ka vendosur qė ta vizuelizojė kėngėn “Buzė mbi buzė”, tė cilėn e ka punuar Genci, e qė gjithashtu interpreton njė pjesė nė kėtė kėngė. Videoklipi i kėngės ėshtė realizuara nė Gjilan, xhirimet e tė cilit, Mirsa, ka thėnė tė kenė zgjatur dy ditė. Gjatė kėtij sezoni kėngėtarja ka thėnė se do tė jetė e pranishme nė mbrėmje tė ndryshme muzikore, si nė Kosovė ashtu edhe vende tė tjera. Jo mė larg se javėn e ardhshme, Kerēeli do tė udhėtojė pėr nė Ulqin, ku do tė mbajė disa mbrėmje muzikore pėr tė vazhduar mė pas nė vende tjera. Gjatė shtatorit, Mirsa, do tė realizojė edhe njė videoklip tė ri tė njėrės nga kėngėt e albumit “I dyti”. Kėngėtarja Mirsa Kerēeli, e cila ka debutuar nė spektaklin “Ethet e sė premtes mbrėma”, njihet pėr hite tė tilla si: “Djaloshi im”, “Indiferent”, “Punė e madhe” etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mirsa Kerqeli me album dhe videoklip te ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: