ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
anglisht dashuri dashurie komandat nika numri beqiri double 2012 PORNO celular ismajli gashi genta loja elvana druri gjata krasniqi shkronja murlan kosoves BAJRAM numrin nokia meda
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Taekwondo: TĖ ShtunĖn NĖ Karllovac U Organizua Garimi NdĖrkombĖtar "open Karllovac 20

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Taekwondo: TĖ ShtunĖn NĖ Karllovac U Organizua Garimi NdĖrkombĖtar "open Karllovac 20   Thu Jul 10, 2008 1:52 pm

Pesė medalje pėr tuzjanėt dhe ulqinakėt

Garuesit e ekipit tė "Besės" fituan tri medalje: Vilson Lajēaj (juniorėt, -68) u kurorėzua me medalje tė argjendtė, ndėrsa Robert Junēaj (seniorėt, -67) dhe Nikollė Gojēaj (kadetėt, -57) fituan medalje tė bronzta.
Nga garuesit ulqinakė: Besnik Shata (juniorėt, -51) fitoi medalje tė argjendtė, kurse Artan Zenuni (juniorėt, -68) tė bronztė.
Nė fundjavėn e kaluar nė palestrėn sportive "Mlladost" nė Karllovac-Kroaci u zhvillua turneu ndėrkombėtar "Open Karllovac 2008". U paraqitėn pjesėmarrės nga rreth 15 shtete (Italia, India, Iraku, Hungaria, Sllovenia, Mali i Zi etj) me rreth 500 garues nė luftėra dhe forma (pumse) pėr tė gjitha kategoritė (pionierė, kadetė, juniorė dhe seniorė). Nė kėto gara me traditė dyzetvjeēare, nga Mali i Zi morėn pjesė 3 ekipe: "Montenegrostars", "Ulqini" dhe "Besa".
Kėsaj here "Besa" nė Karllovac u paraqit me 6 garues (Nua Rukaj, Vilson Lajēaj, Nikollė Gojēaj, Mario Gegaj, Nikė dhe Robert Junēaj). Tre prej tyre fituan medalje:
Vilson Lajēaj (juniorėt, -68) u kurorėzua me medalje tė argjendtė, ndėrsa Robert Junēaj (seniorėt, -67) dhe Nikollė Gojēaj (kadetėt, -57) fituan medalje tė bronzta. Garuesit e tjerė tė klubit nga Tuzi nuk kapėn medalje. Nua Rukaj u eliminua nga kundėrshtari sllovak, ndėrsa dyluftimi midis Mario Gegajt dhe kroatit u ndėrpre pasi qė trajneri Nikollė Gegaj kėrkoi ndėrprerjen e duelit, edhe pse Mario udhėhiqte me pikė.
"U detyrove ta ndėrpres dyluftimin, pasi arbitri nuk u tregua i drejtė", u shpreh trajneri Gegaj.
Ndėrkaq, nga garuesit ulqinakė nė Karllovac u prezantuan katėr (Arben Kollari, Artan Zenuni, Besnik Shata dhe Leonard Dobreci). Besnik Shata (juniorėt, -51) fitoi medaljen e argjendtė dhe Artan Zenuni (juniorėt, -68) tė bronztėn.
Me kėtė rast drejtuesi i "Besės", Nikollė Gegaj falėnderoi sponsorėt pėr kontributin qė dhanė pėr pjesėmarrjen e ekipit tė tij dhe tė tjerėve nė kėtė garim tė rėndėsishėm ndėrkombėtar.

rr.d
KohaJavore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Taekwondo: TĖ ShtunĖn NĖ Karllovac U Organizua Garimi NdĖrkombĖtar "open Karllovac 20
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: