ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
krasniqi genta dashuri anglisht gashi murlan numri beqiri druri ismajli kosoves double BAJRAM PORNO komandat shkronja elvana nokia numrin gjata 2012 celular meda dashurie nika loja
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 KumtesĖ PĖr Opinion E Klubit TĖ KaratesĖ "ulqini"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: KumtesĖ PĖr Opinion E Klubit TĖ KaratesĖ "ulqini"   Thu Jul 10, 2008 1:51 pm

Ulqini" respekton ftesėn - merr pjesė me 60 garues

Tė shtunėn, mė 31 maj 2008, nė Ulqin u mbajt Kupa e I Internacionale e Karatesė "Champion Cup 2008", e organizuar nga Klubi i Karatesė "Champion", nė tė cilėn Klubi i Karatesė "Ulqini" mori pjesė me 60 garues, duke respektuar ftesėn e bėrė.
Edhe pse KK "Champion" nė garėn tonė "Ulqini Open 2008", tė mbajtur me rastin e Ditės sė Ulqinit, mė 5 prill tė kėtij viti, mori pjesė vetėm me dy garues, ne si udhėheqėsi sollėm vendim qė nė garėn e tyre tė marrim pjesė me 60 garues, me tė cilin respektuam ftesėn, qytetin tonė nė tė cilin u mbajt kjo garė, prindėrit e garuesve tanė dhe tė gjithė bashkėqytetarėt.
Klubi "Champion" nė ēdo garė tjetėr merr pjesė me 40-50 garues dhe ēdo rezultat e publikon nė media, por rezultatin e dy garuesve qė morėn medalje tė arta nė garėn "Ulqini Open 2008" nuk e publikuan fare, me qėllim apo pa qėllim. Kjo sjellje e pakuptimtė dhe pėrpjekjet e tyre tė vazhdueshme pėr pėrēarje nuk janė as nė tė mirėn e sportit e as nė tė mirėn e tė rinjve tanė.
Ne si udhėheqėsi kėrkojmė nga udhėheqėsia e kėtij klubi qė nė tė ardhmen t`i mendojnė mirė veprimet qė bėjnė dhe mos tė inicojnė veprime qė ēojnė vetėm kah e keqja, kah pėrēarja e urrejtja. Sportistėt duhen tė jenė shembull i sjelljes sė mirė, kulturės dhe disiplinės, e sidomos energjisė pozitive.
Nė kėtė garė Klubi i Karatesė "Ulqini" arriti tė rrėmbejė mbi 100 medalje dhe 18 kupa nė konkurrencėn individuale dhe ekipore dhe u rendit nė vendin e tretė duke grumbulluar 234 pikė. Nė vend tė dytė u renditėn dy klubet e karatesė "Albulena" dhe "Champion", tė cilėt morėn pjesė sė bashku dhe tė dy bashkė mblodhėn 256 pikė, ndėrsa vendi i parė i takoi KK "Buduqnost" me 274 pikė.
Udhėheqėsia e KK "Ulqini" ėshtė mė se e kėnaqur me rezultatet e arritura nė kėtė garė.
Nė kėtė Kupė morėn pjesė 26 klube me rreth 500 garues.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
KumtesĖ PĖr Opinion E Klubit TĖ KaratesĖ "ulqini"
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: