ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
nika genta elvana PORNO druri numri dashuri loja double dashurie krasniqi komandat meda beqiri numrin kosoves celular BAJRAM shkronja 2012 gjata anglisht ismajli murlan nokia gashi
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 TĖ ShtunĖn NĖ Ulqin U Mbajt Turneu I ParĖ NdĖrkombĖtar NĖ Karate "champion Cup 2008"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: TĖ ShtunĖn NĖ Ulqin U Mbajt Turneu I ParĖ NdĖrkombĖtar NĖ Karate "champion Cup 2008"   Thu Jul 10, 2008 1:51 pm

Njė spektakėl i nivelit evropian

Nė Turne morėn pjesė 26 klube me mbi 500 garues nga Mali i Zi, Shqipėria, Kosova, Serbia, Bosna dhe Hercegovina, Kroacia dhe Maqedonia. Vendin e parė nė renditjen e pėrgjithshme sa i pėrket klubeve e fitoi KK "Buduqnost" nga Podgorica, vendin e dytė klubet vendase "Albulena" dhe "Champion", tė cilėt morėn pjesė sė bashku nė kėtė garė, dhe vendin e tretė po klubit vendas "Ulqini". Ndėrsa nė garat e pėrfaqėsueseve, vendi i parė i takoi pėrfaqėsueses sė Bosnjes e Hercegovinės 1, vendi i dytė Malit tė Zi dhe vendi i tretė Shqipėrisė 1.
Nė organizim tė Federatės sė Karatesė sė Malit tė Zi dhe Klubit tė Karatesė "Champion", tė shtunėn nė Ulqin u mbajt Turneu I Ndėrkombėtar nė Karate "Champion Cup 2008". Nė tė morėn pjesė 26 klube me mbi 500 garues nga Mali i Zi, Shqipėria, Kosova, Serbia, Bosnja e Hercegovina, Kroacia dhe Maqedonia.
Vendin e parė nė renditjen e pėrgjithshme sa i pėrket klubeve e fitoi KK "Buduqnost" nga Podgorica, vendin e dytė klubet vendase "Albulena" dhe "Champion", tė cilėt morėn pjesė sė bashku nė kėtė garė, dhe vendin e tretė po klubit vendas "Ulqini". Pėrveē kupave dhe medaljeve, KK "Buduqnost" i takoi shpėrblimi prej 500 euro, KK "Albulena" dhe "Champion" 300 euro, ndėrsa KK "Ulqini" 150 euro".
Garuesi mė i mirė i Turneut u shpall Mijat Vojvodiq, ndėrsa garuesja mė e mirė Dijana Vujosheviq, tė dy nga KK "Buduqnost", tė cilėt u shpėrblyen me kupa dhe me nga 200 euro.
Nė pjesėn e dytė tė Turneut u zhvilluan garat ndėrmjet pėrfaqėsueseve shtetėrore. Nė tė morėn pjesė pėrfaqėsueset e Malit tė Zi, Shqipėria 1 dhe Shqipėria 2 si dhe Bosnja e Hercegovina 1 dhe Bosnja e Hercegovina 2. Nė pėrfundim tė garės, vendi i parė i takoi pėrfaqėsueses sė Bosnja e Hercegovina 1, vendi i dytė Malit tė Zi dhe vendi i tretė Shqipėrisė 1. Vendit tė parė i takoi shpėrblimi prej 2000 eurosh, vendit tė dytė shpėrblimi prej 1000 eurosh, ndėrsa vendit tė tretė shpėrblimi prej 500 eurosh.
Turneu u hap solemnisht nga nėnkryetari i Komunės sė Ulqinit, Mehmet Zenka, dhe kryetari i KK "Champion", Hysni Begu.
Nė pjesėn solemne morėn pjesė SHKA "Ulqini" dhe "Shtoji", si dhe SHKA nga Tivari dhe Shkolla e Vallėzimit nga Tivari.
KK "Champion" falėnderon pėr interesimin dhe mbėshtetjen e mbi 30 ndėrmarrjeve nga Ulqini qė me ndihmėn e tyre bėnė tė mundur organizmin e kėtij turneu, posaēėrisht sponsorėt e pėrgjithshėm Komunėn e Ulqinit dhe Prva Banka CG.
Turneu I Ndėrkombėtar nė Karate "Champion Cup 2008" pėr nga numri i pjesėmarrėsve, por sidomos niveli i organizimit ishte njė spektakėl i nivelit evropian.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
TĖ ShtunĖn NĖ Ulqin U Mbajt Turneu I ParĖ NdĖrkombĖtar NĖ Karate "champion Cup 2008"
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: