ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Google krijon 'botėn virtuale' 3D

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Google krijon 'botėn virtuale' 3D   Thu Jul 10, 2008 1:03 pmKompania Google ka vendosur tė zgjerojė shėrbimin e saj chat, GoogleTalk, me anė tė njė ‘bote virtuale’, nė tė cilėn tė gjithė shfrytėzuesit do tė krijojnė kanale dhe dhoma pėr biseda.

Kėshtu, shėrbimi Second Life sė shpejti mund tė marrė njė konkurrencė shumė tė fortė nė formė tė shėrbimit tė ri Google, Lively. Pėr momentin nuk mund tė thuhet pėr njė konkurrencė tė vėrtetė, pasi qė Lively nė formėn me tė cilėn ėshtė prezantuar shėrben si vazhdim i shėrbimit GoogleTalk dhe nuk kėrkon instalim tė ndonjė aplikacioni shumė specifik.

Shėrbimet Lively pėr momentin nuk pėrfshijnė tė gjitha mundėsinė e lojės Second Life, por Google me kėtė shėrbim ka vėnė themele tė shkėlqyeshme dhe shumica tashmė e shohin Lively-n si njė ‘botė virtuale’ nė tė cilėn Google do tė shesė shpallje.

Ēfarė nė fakt mundėson aktualisht Lively?

Shėrbimi funksionin vetėm pėr Windows-in dhe nė softuerėt Internet Explorer dhe Firefox. Duhet tė instalohet njė softuer shtesė dhe bota Lively do tė hapet para shfrytėzuesve. Pėr momentin kjo “botė” pėrbėhet nga dhomat e chatit ku shfrytėzuesit mund tė komunikojnė.

Tė gjithė ata tė cilėt shfrytėzojnė internet nė bazė tė harxhimit, duhet tė kenė kujdes pasi qė Lively harxhon shumė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
Google krijon 'botėn virtuale' 3D
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: