ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Arta Dobroshit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Arta Dobroshit   Thu Jul 10, 2008 2:19 amKėngėtarja, Vesa Luma, rrėfen pėr herė tė parė pėr historinė e saj tė dashurisė me regjisorin Genc Dobroshi dhe pėr miqėsinė e veēantė qė ka me motrėn e tij, aktoren e njohur, Arta Dobroshi. Nė festivalin “Netėt e Klipit” nė Tiranė, atė nuk e shoqėronte Genci, sepse ky kishte zgjedhur kėsaj radhe pėr tė qenė pranė sė motrės nė Kanė, ku Arta konkurronte pėrkrah Angelina Jolie. Vesės natyrisht nuk do t’i ngelej qejfi aspak, sepse Arta ėshtė mikja e saj mė e mirė.

I DASHURI IM BRUN
Ėshtė 30 vjeē, brun dhe qė asnjėherė nuk ka qenė i martuar. Vesa thekson kėtė fakt duke qeshur, pėr tė hedhur poshtė thashethemet qė s’e lėnė rehat. “Sepse realisht ėshtė vetėm i dashuri im. Me Gencin, u njohėm 3 vite mė parė, nė njė studio regjistrimi nė RTK pėr aktivitetet televizive tė Vitit tė Ri, por nė tė vėrtetė u lidhėm njė vit mė vonė. Ai mė vardisej natyrisht, por dhe unė e ndihmova shumė, qė lidhja tė bėhej realitet. Tani nuk kemi asnjė plan, thjesht dashurohemi, por e rėndėsishme ėshtė qė ndihemi mirė”. Dikur ai punonte nė televizion si regjisor, tashmė drejton njė agjenci marketingu nė Kosovė dhe
kėshillat qė i jep Vesės janė: “Qėndro profesioniste dhe e aftė pėr tė fituar”.

GENCI, VĖLLAI I ARTĖS DHE KUSHĖRIRI I SHPAT DEDĖS
Ajo i ka miq tė dy. “Arta pėrveē njė aktore shumė e mirė, ėshtė dhe mikja ime me tė cilėn ruaj njė shoqėri tė sinqertė”, tregon Vesa. Dhe natyrisht, tė dyja presin kėshilla dhe ide nga ai, sidomos pėr mėnyrėn se si tė marketojnė
veten me profesionalizėm. “Janė shumė tė lidhur me njėri-tjetrin, dhe Arta si mė e vogėl qė ėshtė, e pyet pėr gjithēka dhe ia dėgjon fjalėn. Ata janė tre fėmijė dhe jam e lumtur qė janė familje artistėsh. “Kėngėtari i ri Shpat Deda, ėshtė djali i dajės sė tyre dhe kėshtu sė bashku bėhemi njė shoqėri e mirė artistėsh”,
shprehet Vesa.

VESA NĖ TIRANĖ
E shohim shumė shpesh tė shkojė nė Tiranė. Mesa duket ajo nuk lė aktivitet dhe koncert pa qenė e pranishme. “Ē’ėshtė e vėrteta jam mė shumė atje e pranishme sesa nė Prishtinė”. Miqėsia qė ka krijuar, ėshtė e konsoliduar qė nga pjesėmarrja nė “Ethet e sė premtes”.

MES MUZIKĖS DHE GAZETARISĖ
Mes muzikės dhe gazetarisė, vėshtirė tė qėndrojnė kėto dy profesione bashkė. Ajo pohon se “ėshtė e vėrtetė, qė vazhdon ta bėjė punėn e gazetares nė Radio Televizionin e Kosovės. Do tė jem prezente nė ekran me njė emision shou televiziv me tė ftuar, qė do tė transmetohet shumė shpejt nė ekranin e Radio Televizionit tė Kosovės.

ARTA DOBROSHI
“Ėshtė njė shoqe shumė e mirė pėr mua. Shumė e talentuar dhe femėr interesante. Ajo e respekton tė dashurin tim dhe dėgjon pėr ēdo gjė.”

SHPAT DEDA
“Ėshtė shumė i talentuar, kushėriri i Gencit, ai plotėson spektrin e Dobroshėve
si familje artistėsh.”

GENC DOBROSHI
“S’ka qenė asnjėherė i martuar. Dashurohemi, pa bėrė plane. Ai mė kėshillon
tė jem profesioniste dhe e aftė pėr fituar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Arta Dobroshit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: