ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Bėhen tė ditur tė nominuarit e VideoFest 2008

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Bėhen tė ditur tė nominuarit e VideoFest 2008   Mon Jul 07, 2008 3:13 am

Vikendi pėr jurinė e sivjetme tė shpėrblimeve video-muzikore “Video-festi muzikor” ka qenė mjaft i vėshtirė. Nga 180 video-klipe vetėm 31 prej tyre juria ka nominuar nė 15 kategori tė ndryshme tė shpėrblimeve videomuzikore. Listėn e tė nominuarve tė sivjetmė e kryesojnė videoklipet e kėngėve “Ah femrat” nga The Skillz dhe “Mamės” nga Elvana Gjata, duke u nominuar nė 6 kategori secili. Ndėrsa nė 5 kategori ėshtė nominuar videoklipi i kėngės “Auto-Stop” i kėngėtares Kaltrina Selimi. Tė tri kėto videoklipe, bashkė me atė tė kėngės “31 october”, kėnduar nga Elia Zaharia, janė tė nominuara pėr ēmimin kryesor tė mbrėmjes, atė “Videoklipi mė i mirė i vitit”.

Videospoti i kėngės “Ah femrat” ėshtė nominuar edhe nė kategoritė: “Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn e grupeve”, “Videospoti mė i mirė Rap hip-hop” dhe “Videospoti me regjinė mė tė mirė”.

Ndėrsa ai i “Mamės”, i kėngėtares nga Shqipėria, Elvana Gjata, pėrveē tjerash ėshtė nominuar edhe nė kategoritė “Vidoklipi mė i mirė nė konkurrencėn e femrave”, “Videoklipi mė i mirė RnB” dhe “Videoklipi me regjinė mė tė mirė”.

Videoklipi i kėngės “Autostop” ėshtė nominuar edhe nė kategoritė: “Videoklipi mė i mirė nė konkurrencėn e femrave”, “Videoklipi me regjinė mė tė mirė” dhe “Stylingu mė i mirė”.

Tė nominuarit nė kategorinė “Videoklipi mė i mirė ndėr kėngėtarė” janė videoklipet e kėngėve: “Eklips” – Alban Skėnderaj, “Maraton” – Berkani, “Se pranon” – Shpat Kasapi dhe “Mė mungon” – Adrian Gaxha.

Pėrveē “Mamės” dhe “Autostop” nė kategorinė videoklipi mė i mirė ndėr kėngėtare garojnė edhe videoklipi i kėngės “Hajde Sonte” i kėngėtares Eliza Hoxha dhe ai i “31 october” i kėngėtares Elia Zaharia.

Ndėrkohė nė konkurrencėn e grupeve, videoklipi “Ah femrat” ėshtė nė garė me vidoklipin e kėngės “All night” tė “Etno Engjujt”, tė kėngės “E di” nga “Gillespie” dhe atė tė kėngės “As fejesa as martesa”, kėnduar nga NRG Band dhe Orinda Huta.

Nė zhanrin pop tė nominuar janė videoklipet “Hajde Sonte” i Eliza Hoxhės, “Mos mė le” i Nora Istrefit, “Shko pastro pas saj” i Rona Nishliut dhe “Bileta” i Tunės.

Pėr shpėrblimin “Videospoti mė i mirė rap hip-hop” do tė garojnė videoklipet e kėngėve “Shopping”, “Ah femrat”, “Filma turqisht” dhe “All night”.

Nė zhanrin rok tė nominuara janė videoklipet e kėngėve: “Eklips”, “E di”, “Mė mungon” dhe “T’boj me rok”.

Nė konkurrencėn “Videiklipi mė i mirė RnB” tė nominuar janė: “Mamės” – Elvana Gjata, “Crazy” njė bashkėpunim nė mes tė kėngėtarėve Blero dhe Leonora Poloska dhe “Ex Relax”, njė bashkėpunim i Vesa Lumės me Genc Prelvukajn.

Pėr “stajlingun mė tė mirė” tė nominuar janė videoklipet: “Maratonė”, “Bileta”, “Autostop” dhe “Nga 1shi te 10-ta”.

Florent Boshnjakut, organizator artistik i “Video-festit”, ka bėrė tė ditur se tashmė janė bėrė tė gjitha pėrgatitjet e duhura sa i pėrket programit artistik qė do tė pėrmbajė “Video-festi” i sivjetmė.

Juria e “Video-Festit Muzikor 2008” me kryetar fotografin Afrim Spahiu, pėrbehet nga udhėheqės tė produksioneve, regjisorė, drejtorė kreativė, gazetarė e montazherė.

Ceremonia e ndarjes sė shpėrblimeve vidomuzikore “Videofesti muzikor 2008” do tė mbahet mė 19 maj nė Tetarin Kombėtar tė Kosovės, sė cilės do t’i prijė atmosfera mbi qilimin e kuq. king-rap
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bėhen tė ditur tė nominuarit e VideoFest 2008
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: