ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 ZANA & MATILDA drejt suksesit nė “MISS UNIVERSE 2008

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: ZANA & MATILDA drejt suksesit nė “MISS UNIVERSE 2008   Mon Jul 07, 2008 2:56 am


Dy bukuroshet shqiptare Zana Krasniqi nga Kosova dhe Matilda Meēini nga Shqipėria tė cilat qė nga 22 qershori kanė udhėtuar nė Vietnam pėr tė bėrė pėrgatitjet rreth pėrfaqėsimit tė dy shteteve shqiptare pjesėmarrėse nė garėn e bukurisė “Miss Universe 2008”, janė duke u vlerėsuar lartė nga kritika atje. Nė garėn pėr kostumin mė tė mirė tradicional nė mesin e 81 vendeve pjesėmarrėse sipas agjencisė shqiptare FBA, kostumet e Zanės dhe Matildės janė radhitur nė mesin e 10 kostumeve mė tė mira tė garės. Zana ėshtė paraqitur me “Dallame”, njė nga veshjet tradicionale tė Kosovės ndėrsa Matilda ėshtė paraqitur me njė kostum i cili bartė ngjyrat e flamurit kombėtar shqiptar dhe ėshtė ridisejnim i kostumit tė heroit kombėtar shqiptar Gjergj Kastrioti Skėnderbeu. Sipas kritikės nė Vietnam duket se vajzat shqiptare do tė klasifikohen lartė nė garėn finale tė “Miss Universe 2008” e cila sivjet do tė udhėhiqet nga dy emra tė njohur tė show-bizit botėror si prezantuesi i famshėm televiziv, amerikani Jerry Sprigner dhe aktorja e kėngėtarja Mel B, e njohur edhe njėra nga pesė vajzat e grupit britanik “Spice Girls”. Zana Krasniqi pėrfaqėson Republikėn e Kosovės nė kėtė manifestimin tė pėrvitshėm tė bukurisė. Dyshimet nėse Zana mund tė udhėtojė drejt Vietnamin pasi qė autoritetet e kėtij vendi i patėn bėrė probleme bukuroshes rreth marrjes sė vizės janė hedhur poshtė. Nėpėr media ky vendim u pat komentuar si diēka e pritur meqė Vietnami ende nuk e ka njohur pavarėsinė e Kosovės. “Miss Universe” ėshtė ideuar dhe organizohet nga biznesmeni i njohur botėror, Donald Trump. Mė parė nė kėtė eveniment pjesėmarrėse ishte edhe ‘Miss Kosova 2003’ dhe ‘Miss Albania 2004’ Agnesa Vuthaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
ZANA & MATILDA drejt suksesit nė “MISS UNIVERSE 2008
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: