ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
gashi numrin druri 2012 krasniqi kosoves murlan ismajli BAJRAM loja genta komandat gjata celular shkronja elvana double numri PORNO nika beqiri dashuri dashurie meda anglisht nokia
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Firefox pėr Guinness

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 28
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Firefox pėr Guinness   Fri Jul 04, 2008 6:34 pmMozilla u pat bėrė thirrje shfrytėzuesve qė nė ditėn e lansimit tė Firefox 3 tė shkarkojnė shfletuesin nga faqja e tyre dhe kėshtu tė tentojnė tė vendosin rekord nė numrin e shkarkimeve brenda njė dite tė vetme. Komisioni i librit tė rekordeve Guinness ka njoftuar se ata edhe kanė arritur tė korrin sukses, qė nuk ėshtė pėr tu ēuditur, sepse kjo ėshtė hera e parė qė dikush ka tentuar tė thyej kėtė rekord.

Firefox 3 ėshtė lėshuar pėr shpėrndarje mė 17 qershor dhe atė ditė ėshtė shkarkuar nga mė shumė se tetė milionė shfrytėzues. Komisioni i Guinness nuk ka mundur tė marrė kėtė tė dhėnė si punė tė kryer dhe ėshtė dashur tė kontrollojė tė gjitha regjistrat nė server dhe tė largojė shkarkimet e dyfishta si dhe ata qė nuk kanė arritur ta shkarkojnė deri nė fund, e tė tillė nė orėt e para kanė qenė tė shumtė, sepse serveri ka qenė nėn ngarkesė tė jashtėzakonshme.

Njė ditė para fillimit tė shpėrndarjes serveri ka rėnė sepse ka qenė i madh numri i shfrytėzuesve tė flaktė tė cilėt kanė ardhur tė shikojnė nėse Firefox 3 ishte nė dispozicion pėr tu shkarkuar. Nė momentin kur ka filluar tė shkarkohet serveri ka pėrpunuar 9.000 shkarkime nė minutė, e vetėm gjatė pesė orėve tė para ėshtė thyer rekordi i Firefox 2 prej 1.6 milionė shkarkimeve nė ditė.

Pas dy javėsh kontrollimesh numri zyrtar i shkarkimeve ėshtė 8.002.530 dhe ai ėshtė i mjaftueshėm qė Firefox tė hyj nė 'Librin e Rekordeve Guinness’.

Paul Kim, shef i marketingut nė Mozilla, u ka thėnė tė gjithė tė punėsuarve se tani mund tė shkojnė tė pushojnė lirshėm dhe tė pėrgatiten pėr ndejėn tė cilėn planifikojnė ta organizojnė me rastin e dorėz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
Firefox pėr Guinness
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: