ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
dashuri kosoves meda loja genta druri elvana komandat shkronja PORNO dashurie nika beqiri celular 2012 BAJRAM anglisht numrin murlan double gashi numri ismajli krasniqi nokia gjata
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Askund pa mbrojtje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 28
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Askund pa mbrojtje   Fri Jul 04, 2008 6:34 pmSipas hulumtimit tė kryer nga McAffe, njėri prej prodhuesve mė tė njohur tė softuerėve antivirus, ju do tė merrni sė paku 70 e-maila spam gjatė ditės nėse shfletoni internetin pa mbrojtje pėrkatėse. E nėse jetoni nė Angli, atėherė jeni nė rrezik edhe mė tė madh.

McAfee i ka gjetur 50 njerėz nė mbarė botėn dhe i ka lutur qė tė shfletojnė internetin njė muaj me radhė pa filtra pėr spam.

Eksperimenti ka treguar se njerėzit nė Britani tė Madhe kanė mė sė shumti gjasa tė jenė cak i spamerėve nigerianė dhe e-mailave pornografikė.

Njė britanik gjatė kohės sė eksperimentit ka pranuar madje 5.414 e-maila spam.

Tema mė e popullarizuar e spamit edhe mė tutje mbetet paraja, si nė rastet e kredive ashtu edhe nė dhėnien e kartelave tė kreditit.

Duket se spami ėshtė njė dukuri e paevitueshme me tė cilėn do ta duhet tė pėrshtatemi dhe tė jetojmė me tė. Tė shpresojmė se McAfee do t’i shfrytėzojė rezultatet e kėtij hulumtimi nė mėnyrėn mė tė mirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
Askund pa mbrojtje
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: