ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 JaNNi-G - Me keq ardhje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: JaNNi-G - Me keq ardhje   Thu Jul 03, 2008 2:50 pm

JaNNi-G - Me keq ardhje
Texti: JaNNi-G
Titulli - Me keq ardhje

Vers.1
U zgjova so ne mengjes, po isha shum i trishtuar
e din si u ndjeja, njejt sikur ne mes te nates te zgjohesh i friksuar
nga nje ender e frikshme, po edhe aq e dhembshme sa te vuash
U nisa rruges per ne shkoll, po diqka nuk po shoh drit
po tutem mi qel sit, se mos pahiri, ndegjoj naj sen t'paprit
e sapo mrina ne klas, pash shoket e shoqet te merzituar
spo muneshim te mjapin pergjigje ngase te gjith ishin te tronditur
ndjeheshin te merzitur, edhe pse per lajmin sishin te sigurt
shum kush kish met si statuj, pash me si njerez te ngurt
e N'skain tjeter te klases, degjova disa be'rerima
degjova disa klithma, disa thonin, te dua perjet Rina
e kuptova, qe shoqes time, vllavi i kishte dek
mreshqathen lotet ne ftyr, e ndjej dhe jam prek
E malkkoj diten, qe kit lajm pe mar me keqardhje
shoqes time te ngusht i deshiroj nklas merseardhje

Refreni:
Ngushllime Familjes tuj, n'emer te krejt shoqris
ne emer t'familjes time, e gjith shqiptarissssss
Hera e par eshte qe po shkruj per qit sen
qe pe shkruj per nji trishtim, te paharuar n'jeten tem

Vers.2
Rina na ki neve, edhe pse e di qe vllau tu mungon
e di qe prinderve tu ju vjen keq, njejt ashtu edhe motres ton
e di qe e keni dashur, po cili prind se don fmiun e vet
Cila moter se daun vllavun, cili vlla se don motren e shkret
E cila kan e vajton, deri sa ti shteret loti
i kujton nane shkret perkdheljet qe ja ka bo dikur moti
e babaj i shkret, munohet mi dhan vetes shpres
mundohet mi qetsu te tan, kinse o bur e ka me pak stres
e vrejm te tan qe po maskohet, kur para tjerve ai shfaqet
kur para qikave t'veta del e u thot, mos kaj bije e babes
Eshte i lodhur shum, dhe n'djehet i vetmuar
djalin se ka pran, Tash eshte i Sakatuar
shum kush ke nkit pozit, po dora jem nuk ka shkru
tash jom prek nshpirt, kur kit sen mu perserit skom me leju

Refreni:
Ngushllime Familjes tuj, n'emer te krejt shoqris
ne emer t'familjes time, e gjith shqiptarissssss
Hera e par eshte qe po shkruj per qit sen
qe pe shkruj per nji trishtim, te paharuar n'jeten tem


texti u shkrua me 23 maj, nuk eshte riparuar, asnjeher jan ndjenjat reale te miat, gjendja ime shpirterore

Respekt Per krejt shqiptart
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
JaNNi-G - Me keq ardhje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Hapėsira Muzikore ::. :: Tekste Kėngės-
Kėrce tek: