ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 EtnoEngjujt-Baki i t'pestit kat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: EtnoEngjujt-Baki i t'pestit kat   Thu Jul 03, 2008 1:23 pm

EtnoEngjujt-Baki i t'pestit kat
i qime nane si gjithmone baki nga katuni
Mas luftes erdh ne sheher dy banesa tri i nxuni
Dhomat i pastroi edhe shiltet i shtroi
Nji kalendar te adelines ne murin e vet e vnoi
E ka rregullu per qefi dhe e ka shti ne ram
Baki e thirrin krejt a e ka emnin bajram
Shpejt e rregulloj banesen dhe u bo ma rahat
Baki kojshi i ri baki i te te pestit kat
Hala pa knu gjelat chohet e bon fiskullture
Baki osht djale i mire por shume pak ka kulture
Psh naten vone kur krejt banoret jane gjume
Baki e leshon muziken me zo deri ne maksimum
E ne mengjez kur chohet prap ste len me pushu
Ne ballkonin e vet ja nise e chan dru
Dhe pastaj i shkun tepihat ne shkalla para deres
E na vujme prej pluhnit timit edhe eres

Ref:

Bakin e t`pestit kat e kom jaran edhe kojshi
Po culture ka shume pak shpesh heki prej tij
Nje shqiptar shume I eger me rrejt e ka zanat
Po prap e kom jaran Bakin e t`pestit katBaki jeton vet ne qytet e nuk punon kerkun
Baba i vet e man qe jeton hala ne katun
Ndersa ky ton diten nguc femna plaka gra
Nuk del ne ballkon kurr se tutet qe ka me ra
Nuk pagune uje rryme telefonin ja kane nale
Banesen tek tash e ka ble se nuk dojke me dale
Ne diskoteka ton naten ku rrine qytetaret
Kishe osht urbanizu ka nis mi shajt katunart
Por nji problem i vogel me ju ndodh kojshive
Baki kcen i pari sjau vnon menjen te zive
Kur e nalke keku rrymen i pari thirrke ntelefon
Jau shajke krejt baki me sha e ka zakon
E ka pse nji femen qe e kputke tu e rreh
Bakin fshtire e ki me ftof se shume lehte e ki me nxe
Me to mos bo problem se je shume ma rahat
Se nuk munesh mu shty me bakin e tpestit kat


Ref:

Bakin e t`pestit kat e kom jaran edhe kojshi
Po culture ka shume pak shpesh heki prej tij
Nje shqiptar shume I eger me rrejt e ka zanat
Po prap e kom jaran Bakin e t`pestit kat

Tash han vetch ramstek dhe nuk han mo burek
Baki osht bo shmek tash ka bo kerr edhe lek
Kah i boni ato pare nuk e din njeri i gjalle
Garant i ka mshu dikun se jo me njerse ne balle
Po qaj i vjetri ka mete hitch nuk ka ndryshu
Jon edhe shume sene qe per bakin nuk i kom tregu
Shume sene te kqija dhe per faqe te zeze
Pershembull baki man qen te sharrit ne banese
Ne mesdite nga dritarja baki nis e gjune me vo
Dhe gjithmone ta bon rrafsh dhe kurre ste thot jo
Dhe kur s`ka chka bon kur nuk ka naj pune tjeter
Ton diten ne lift te baneses tone te vjeter
Nja dy here pat mete beso ne rraje na pat teshe
Tu berrtite per ndihme banesen e pat chu peshe
Po at qen e kom jaran kshtu une jom shume rahat
Se prap e choj mire me bakin e te pestit kat

Ref:

Bakin e t`pestit kat e kom jaran edhe kojshi
Po culture ka shume pak shpesh heki prej tij
Nje shqiptar shume I eger me rrejt e ka zanat
Po prap e kom jaran Bakin e t`pestit kat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: EtnoEngjujt-Jovo   Thu Jul 03, 2008 1:25 pm

EtnoEngjujt-Jovo
Jeta jovo ndryshoi dhe shekulli I tmerrit u bitis
Ska ma shajkaqe ne kry tash ne kry ka vetem plis
Ska ma shkije palidhje ska ma dragana te zi
Tash ka vetem Kosove Jovadine ska ma metohi
Ska ma sps rts dhe ska ma Jna
Ska ma popa te flliqt jovo shkije ma nuk ka
Ska ma pare me nimije zero ska ma dinare
Ska ma shkina me musteqe qe dilshin ne Pazar
Ska ma raci ska tzi qe rrehshin cigarxhi
Ska ma bela-G qe ishin te lidht me polici
Ska ma autoblinda afer bankes se lublanes
Ska ma cd-ja te brenes e as te draganes
Edhe pse disave ju kan mete neper kerre
Ska ma srechni ljudi por familje moderne
Ti je ike ne serbi pr?t mu kthy kur bohet mire
Po per juve jovo vetch ka me kon ma fshtire


Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent


Edhe mobtelat kan mu nal beso jovo shume shpejt
E kena valen 900 qe na sakatoj krejt
Jeta jovo ka ndryshu nuk osht mo si me pare
Ska ma shiftari jovo tash ka vetem shqiptare
Magjupt I kena perzane I kena chu ne serbi
Tash spo ka kush jovo kpucat me na fshi
Hajrije spikericen nuk e kena pa ma kurre
Kishen te bibloteka shpesh shkoj me pshurre
Ska ma morave partner tash ka chka don me pi
Mallboro fallc marihuana made in vushtrri
Une e rrespektoj fushaten kunder dhunes
Por jo per juve qe na patet ardhe n`maje te hunes
Ti shpreson qe krejt shkijet prap kan mu kthy
Mundet mu kthy najnjo qe osht q* ne kry
Jovo te kom thon nihere e pot e thom perseri
Me bo mu kthy ne Kosove kryte ne b*the ta shti


Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent


Me kujohet ma heret jovo ty te kom pase kojshi
Tash e kom shabanin qe ka jetu ne hajvali
Permendoret e juja kane pase fat tragjik
Sveti saven e kena chu ne kopsht zologjik
Jovo ti e njeh bojanin qe ne poste o kon drejtor
Tash ne grachanice me ni shati punon ne oborr
Ska ma bashkim vllaznim ska ma jugosllavi
Tash jeto si qen ne nji kamp diku nserrbi
Ha konzerva te qejve bashk me chetnikt e tu
Qe ni here ne jete te vet jon la e jon rru
Jeta jovo ndryshoi ska ma jugopllastike
Ska ma kthim per juve mshoj vule e pike
Ska ma me dal ne pazar mi mshef paret nbokserica
Tash ka vetem dardane ska ma kamenica
Ne emertime rrugore shkija ma nuk ka
Tash osht rruga e UCK-se sosht mo JnaJovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: EtnoEngjujt-United States of Albania   Thu Jul 03, 2008 1:25 pm

EtnoEngjujt-United States of Albania
Jou kjo kenge u dedikohet te gjith atyre
Qe na urrejn si shqiptar
Te gjith atyre qe nuk na duan si shqiptar
Dhe u dont wanna f**k with albanians

U don?t wanna f**k with albanians
U don?t wanna f**k with albanians
U don?t wanna f**k with albanians
U don?t wanna f**k with us

Un jam shqiptar
Dhe mburrem se jam
E kam 1 gjuh 3 fe
Nje kultur e nje zakon
E kam vec nje flamur qe falem para tij
Me prapavij te kuqe dhe simbol te zi
Nje banor autokton ne pes pjes i ndare
Nje ilir fisnik i transformuar ne shqiptar
E kam vec nje mbret edhe vec nje histori
E kam vec nje kosov edhe vec nje Shqipni
E armiq kemi shum ndersa miq pak nga pak
Por per kundershtar i dont give the f**k
Se gjithmon vet I kemi mbrojt votrat
E armiqve kush po ja u q.. motrat
Un jam zot i vetvetes sepse jam shqiptar
Gjithmon ishim dhe do te jemi si popull e i par
Ne jetuam dikur nga Greece deri ne Slovenia
Andaj viva, United states of Albania

U dont wanna f**k with albanians
U don?t wanna f**k with albanians
U don?t wanna f**k with us

Un mbi te gjitha jam vetem shqiptar
Ska lidhje qytetar apo katunar
E kam nje mesazh per te gjithe rinine
q... Serbin bashk me to edhe Greqine
un i takoj vendet tek k.o.s.o.v.a
pjes e Shqipnis me simbolin k.l.a
i kemi femrat me te mira se cdo vend tjeter
jemi popull me emer e popull i vjeter
I kemi zakonet e gjuhen qe tani I flas
Ne dialektin tim por kjo nuk eshte shkas
Nuk jemi edhe pak jemi 10 milion
Por kjo juve besoj qe shum ju mjafton
Edhe njeher u dont wanna mess with us
Kjo eshte hera e fundit qe un po ju flas
Jetuam nga Greqia deri ne Slovenia
Andaj viva United States of Albania

Pershendetje per ata qe behen edhe shqiptar
Arvanitas arber arberesh e kosovar
Zoti nuk eshte shqiptar por do te shqiptarizohet
Koha jon e shum pritur dita dites po afrohet
N pidh te somes bashkejetesa me ata qe na kan pre
Tash jam me i fort se kurre ne kete ere te re
Un jam zot i vetvetes pa prangat e roberise
Po degjohet kenga nga Lahuta e Malcis
Ska me diktatur ska me invazion
Ska me coptim te tokes qe neve na takon
Un jam shqiptar edhe mburrem qe jam
Fisnik e zoti i kesaj toke me gjuhe e zakon
Nje banor autokton ne shum pjes i ndare
Nje ilir fisnik i transformuar ne shqiptar
Qe jetojn nga Greece deri ne Slovenia
Andaj viva United States of Albania
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Re: EtnoEngjujt-Baki i t'pestit kat   Thu Jul 03, 2008 1:26 pm

Artist(s): Etno Engjujt Ft. Lyrical Son
Song: Albanian
Album: Vitamin E

[Mc'M]
Une jetoj kuq e zi marr frym ship
shoh kuq e zi gjaku m'rrjedh ship
jetoj ktu me fis me tradit e bajrak
me kanun e me ligj me fis e me gjak

[Groph Monte]
Ku dhe guri osht i amel ku dhe vendi ka fjal
dhe ku nihet pushka kur ke na ka lind djal
dhe ku shtrohet sofra fillon nxehet votra
ku dhe pika ma e dobt ne moral osht motra

[Chorus 2x: Lyrical Son]
Red n'black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
Im proud to be an ALBANIAN

[Groph Monte]
Yo,yo,yo,yo kuq e zi me rrjedh gjaku neper vena
e ne ?do qelize gjall shpendi me dy krena
vend i bekum tona senet ktu i gjen
mos te folim vese edhe guri ketu vlen
vjetersina e gurina malet plot me barot
det e bregdet fusha te ujituna me lot
me fisnik e fise me lahuta e ?ifteli
me nje emer te madh te shenjt shqipni

[Chorus 2x: Lyrical Son]
Red n'black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
Im proud to be an ALBANIAN

[Mc'M]
Une shoh kuq e zi ,jetoj vdes kuq e zi
marr fryme kuq e zi besoj kuq e zi
jetoj ku kanga jepet si kushtrim
si ne fushebetej si nje lindje e varrim
ku shqiponja ulet i ngul thonjt e ulet ne toke
ku fjala ka peshe qe nuk matet me "ok"
ku vijat e dores thojn njetin tregim
ku rrudhat ne ball flasin per mundim

[Groph Monte]
Flas kuq e zi ,godas kuq e zi
une degjoj kuq e zi ,shenoj kuq e zi
nji dashni me vlon per ket fis e ket far
pra zemra jeme Im proud to be Shqiptare

[Chorus 2x: Lyrical Son]
Red n'black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
Im proud to be an ALBANIAN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Re: EtnoEngjujt-Baki i t'pestit kat   Thu Jul 03, 2008 1:27 pm

Etno Engjujt - Kompetencat
Etno Engjujt - Kompetencat
Gramafon Ent. (ish-PRC Records Inc.) 2005
Teksti: Groph Monte
Kompozitor: Groph Monte
Albumi: Vitamin E (n? shitj? 2005)

Groph Monte:

Yo.yo.yo gati ne ?do ore pa lidhje bohna horr
kur i matem e s'guxoj ne gru me qu dor
kanjiher ne kuzhine me kap nje nostalgji
kur e shoh nji thuper e s'guxoj me ja hi
kulturum me zor po qeroj turshi
me dorza plastikes qe mu kan bo thi
Qa o ma e keqja edhe hudra e oriz
e hajvari moti e kom shti e lo ne freez
fmijt ne ?erdhe po i ?oj tona senet po i boj
fjalen e mire po ja ngoj po prap em tranoj
thojke plaku nji far vakti shpesh nji fjale te gate
demokracia osht me brina kur hin te grate
1 2 4 4 po na ?on n'fund t'pusit
gruja o standart para statusit
e kom baben patriot e shpesh po m'thot
bone le me qu kry me qit vend e ki kot


Refren 2x

Me prek ne gjini si me prek tel
perlahem derisa per pune e model
E mu ndreq prap i ?oj lutje intervenca
ma kajti nanen gruja s'po jem kompetenca

Mc'M:


Muziken hiq fare s'po ma len ne kerr
raki ma nuk pi le ma cigare asnjiher
babe e nane si me i kqyr ton diten ne pasqyr
nuk merzitet per sene tjera po per rrudha n'ftyr
E me dal me shok kom kohe qe s'jom dal
se nuk me merr malli me to me bo fjal
une puno si kali ajo veq tesha blen
gjithmon naj arsye per me ble e gjen
kur i thom qe mashkujt jon manal per nje shkall
thot po por qato burra ma nuk jan gjall
po ma kthen fjalen thot ta thirri policine
modeli i evropes ma ka qit grun mbi shpin
Shpesh po thom u prish dynjaja
na hini belaja mori fund edhe sefaja
E ka njiher po m'shkon menja me bo nji komitet
per mbrojtjen e burrit nga tortura e grus vet

Refren 2x

Me prek ne gjini si me prek tel
perlahem derisa per pune e model
E mu ndreq prap i ?oj lutje intervenca
ma kajti nanen gruja s'po jem kompetenca

Mc'M:

Ka bo kuzhinjer zanatli te shpis
nuk ka mo me nejt ne kafet e rakis
ka njiher per ?udi pe kqyri e pe thom
a ta kapi a ta rrehi a ta boj llom
po nuk osht leht se lajmrone ne polici
muj mi ra ka varri tre muj dite ne qeli
si amvis i detyrum s'di kah me ja majt
edhe fmijt e mij mi ka drejtu ka dajt

Refren 3x

Me prek ne gjini si me prek tel
perlahem derisa per pune e model
E mu ndreq prap i ?oj lutje intervenca
ma kajti nanen gruja s'po jem kompetenca
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: EtnoEngjujt-Baki i t'pestit kat   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
EtnoEngjujt-Baki i t'pestit kat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Hapėsira Muzikore ::. :: Tekste Kėngės-
Kėrce tek: