ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Ritmi i Rruges

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Ritmi i Rruges   Thu Jul 03, 2008 1:15 pm

Ritmi i rrug?s feat. Besnik Qakaj - Ushtar i rrug?s
Albumi: Obsesion

Nj? fotografi e vjet?r ishte shkas i k?tij tregimi
q? n? k?t? nat? t? qet? i hapi rrug?n nj? kujtimi
t? nj? kohe kur ?do gje kishte tjet?r kuptim
ku n? udh?kryq t? madh q?ndronte fati im.
Q? n? f?mirij?, n? asfalltin e ketij qyteti
n? koflikt me f?mij? tjer?, friga treti
me 10 vjet i m?suar p?r t? goditur pa meshir
duke b?r? hajni t? vogla q? m? b?nin t? ndjeh?sha mir?.
Shoq?ria e keqe q? m? rr?thonte dhe jeta n?n okupim
ndjenja e lire e adnrenalin?s s? rritur m? fut?n n? krim
imitimi i filmave amerikan me gangster
edhe nj? f?mij? i lazdruar i prirur p?r sherr.
Oborret e huaja p?r molla dhe dardha ishin caku i par,
pastaj kiosqet se ende kosiderohesm si fillestar
derisa u krijua p?rvoja q? na lejonte m? shum?
me urdh?rat e shefave q? gjithmon? na gjenin pun?.
Sht?pi t? huaja, dyqane, vetura t? ndryshme ?do nat?
dhe pun? t? tjera q? i punuam p?r nj? koh? t? gjat?
6 vite rroktar i huaj derisa krijova gard?n time
Boss, ushtar i rrug?s, kjo ishte ?ndrra ime...

Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrug?s hapin se ndali, yeah... yeah...
?ndrr?n von? e kuptova...
t? jesh ushtar i rrug?s s'?sht? si mendova...

Tani fitimi ishte i madh sepse ishim ve? 4 shok
ky qytet ishte i yni, ecnim n? qiell e jo n? tok?
Teenager t? shfrenuar pa dashuri n? zem?r
me vetura t? shtrejnta, para dhe ?do nat? nj? tjet?r fem?r
Kjo ishte jeta ime, nd?rsa shkolla nj? kamuflim
i qeshur p?rgjithmon por pa qet?si n? shpirtin tim
sepse armiqt nuk flenin, n? sh?njest?r t? tyre ishim
problem permanent konkurenc?n e kishim
Luft?n p?r teritore, p?r zanatin ton? t? vjet?r
edhe pse tani kishim filluar edhe ndonj? pun tjet?r
biznismen t? v?rtet, me vet?m 18 vjet
por s'mund t? jesh i qet? at?her? kur dhuna flet
Revole n? ?ant?, n? vend t? librit kur shkoja n? shkoll?
paranoik, se jeta m? q?ndrone n? nj? fije t? holle
n? an?n tjet?r, familja kishte hetuar n? mua dyshime
nga misioni ne mision, pa vision p?r jet?n time
I arestuar p?r her? t? par? n? Polici
isha kok? fort, fanatik, duke mbrojtur shok?t e mi
p?rgjegj?sin mbi mua p?r krimin q? nuk e b?ra
duke i duruar rrahjet pa pushim 2 dit? t? t?ra!

Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrug?s hapin se ndali, yeah... yeah...
?ndrr?n von? e kuptova...
t? jesh ushtar i rrug?s s'?sht? si mendova...

Ushtari i rrug?s, por tani ?do gj? ndryshe duket
k?naq?sija q? ndjeja kishte filuar t? zhdukej
m? i pjekur isha, me shum? dilema n? kok?n time
derisa erdhi koha p?r ndryshime n? jet?n time
Isha i lodhur k?rkoja nj? perspektiv tjet?r
nj? rugdalje n? drit? larg prej zanatit t? vjet?r,
i zhg?njyer dhe i penduar per historin? ton?
kuptova q? kisha gabuar edhe pse ndoshta ishte von?
Shok?t e mi vazhduan edhe pse i luta te ndalojn?
2 prej tyre rinin tani n? burgje e kalojn?
nj?ri n? Franc? nd?rsa tjetri n? Itali
t? 3-tin qe 8 muaj e ka mbuluar dheu i Zi
I vrar? n'aksion nga forcat speciale Italiane
edhe nj? her? nj? zem?r e djegur rrah n? gjoksin e nj? Nane
tani skam pergjigje pse at? loj? e kishim filluar
ndoshta fajet i kishte shoq?ria e degjeneruar
I penduar jam p?r ?do gj? t? keqe q? kam shkaktuar
po t? kisha edhe nj? shans? ?do gj? do t? kisha permisuar
sepse tani n? zemr?n time nxen nje diell nuk ka me bor?
jam ushtar i rrug?s por me mikrofon n? dor?


Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrug?s hapin se ndali, yeah... yeah...
?ndrr?n von? e kuptova...
t? jesh ushtar i rrug?s s'?sht? si mendov...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: ritmi i rrug?s - Resurecktion   Thu Jul 03, 2008 1:16 pm

ritmi i rrug?s - Resurecktion

Qe disa dit? nuk kam ide qka me shkru
p?r k?t? melodi q? jeni duke e nd?gju
k?to fjal? kan lindur krejt spontanisht
p?r k?t? k?ng? q? duket e s?mur? psiqikisht
Seriozisht kjo nuk ?sht? or? m?simi
rryma ?sht? tem? e k?tij? tregimi
me siguri ja u merr mendja qka m'inspiroj
nj? nat? e err?t si shum? t? tjera m? ndihmoj
Nj? mij? vjet k?t? dit? e prita
veq kurr se kam dit? q? liria vjen pa drita
terr, burg, zi edhe n? rrug? edhe n? shpi
deri kur k?shtu bre kusheri?
Ndalem... mendoj, kush ka faj? A thu!
k?rkush s'mban p?rgjigj?si, krejt me kan hutu
sa p?r mu emrat munden mi pas? qysh t? dojn?
po veq rrym? let? prodhojn?.

Kjo k?ng? sulmon ?do obstrukcion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do konspiracion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do konstrukcion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do korrupcion q? prodhon restrikcion...

Po thojn?: do miliona i ka hang?r qeni
ma bre, ju a po punoni a po fleni
e milionat tjere ku mbeten o haver
sa miliardi vyn p?r me mbyt k?t? terr
Zgjohem n? m?ngjez rrym? nuk ka
i nervozuar as buk? nuk ha
dal n? qytet, me pi kafe, me u qet?su
por zhurma e gjenerator?ve don mem tranu
Pastaj kthehem, rryma prap sa ?sht? ndal
se kishte ardh pak pasi qe kam dal
pa nafak?, se edhe tranzistorit baterit? jan hargju
tu ja ndegju p?r gjdo dit?
Skam ?ka t? b?j, e shikoj terrin duke ra
nuk kam uj? t? nxeht?, mbes edhe pa u la
nat?n dal p?rs?ri p?r t? ikur nga ky tmerr
Dhe kur kthehem p?r gjum? shkoj n? shtrat nep?r terr.

Kjo k?ng? sulmon ?do obstrukcion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do konspiracion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do konstrukcion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do korrupcion q? prodhon restrikcion...

Kurseni rrym?n...
?ka me kursy? Edhe k?to dy ore pom thu mu m?rdhi
qe kat?r or? po pres renin tem
leht? e ki ti masi ty s'po t'dhem
E dhez agregatin sabah e b?n
ujin e k? t? nxeht?, televizori punon
tani ja shtreh qajit t'zi katran
veq krejt mahalla ty inati ta kan
Se je ba bajat qe dy vjet tuj rrejt
as aniet kozmike nuk kushtojn ma shtrejt
se bllokun 1 ose 2 krejt p?rsmensh i kemi m?su
edhe pse ato pune s'ish dasht me na interesu
Po e p?rfundoj ma shpejt se duna me u ngut
n? ?do moment munen rrymem me ma kput
Sa nuk u zhduk edhe kjo pik? drite
se pastaj pasojn? shprehjet eksplicite.

Kjo k?ng? sulmon ?do obstrukcion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do konspiracion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do konstrukcion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do korrupcion q? prodhon restrikcion...

Kjo k?ng? sulmon ?do obstrukcion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do konspiracion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do konstrukcion q? prodhon restrikcion...
kjo k?ng? sulmon ?do korrupcion q? prodhon restrikcion...

Tu bre nan?n jav q**sha...
kurr? rahat nuk na lat mu knaq...
bre nan?n...
[...]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: ?ritmi i rrug?s - nj? dit? do t? jet? m? mir?...   Thu Jul 03, 2008 1:16 pm

?ritmi i rrug?s - nj? dit? do t? jet? m? mir?...

Nje dite do te jete me mire...
Pra e kuptuat te gjithe
Mbajeni ne mend edhe nje here...
Nje dite do te jete mire
Mos i humbni shpresat
Ngritni kokat lart dhe vazhdoni

E duke ecur neper rruget e qytetit tim
del turlifar papaki edhe t'shitet trim
e ka niher s'ki shka mi ba bash qati frajerit
se ta len thiken ne shpine e i thu falemnderit
por nejse se prej tyre pa pshtu diqysh nuk e len
edhe pse ka mundesi qe doren a kamen e then
po, pak manatan i isheh njerzit tuj ik
tuj ik e tuj bertit, ikni t'zit ikni t'zit
E qetash valla bertit se vertet je ne rrezik
se ti ec e guxo rri ec e guxo ik
se vjen ky hyqmti edhe ta hjek flamen
ta zbut shpinen grushta, t'ben per me ta ba gjamen
Dhe keshtu ne qytetin tone nuk guxon me njet deri vone
se mesnaten po e kalove, mos mendo se kallaj pshtove
se mundsh me shku pa prit sikur qeni ne rrush
dhe per ty nuk jep pergjegjesi kerkush
Se n'diten e sotit ne token e bukes
nuk ka siguri, nuk ka liri, e disa nuk kan boll buk p?r mu ngi
po ?ka me ba s?ke cka ben se jeta eshte e tille
por dije se nje dite do te jete me mir

Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...

Ne vazhdojme te jetojme ne kete kohe te ndyte
krejt e dime se c?po ndodh por i mbyllim syte
para te vertetes se hidhur qe ne kete vend sundon
realitetin e vertete askush ta dije nuk don
e drama vazhdon jeton, shkatron c?do gje perpara
te varferve pa buke c?do dite u rendohet varra
sepse nuk kane shprese per nje jetese me te mire
si mund te jesh i lumtur nese nuk je i lire
me tregoni ju qe thoni se mire eshte krejt
cka mendoni a une a ju e keni me drejt
a po ju konvenon te flisni kso marri
prej njerezve te tille si ju,mund te shohesh vetem zi
me nuk mund ti besosh askujt, as shokut tend
se nuk e din nashta bash ai varrin ty ta ben
sa t'jete keshtu kaosi do mbreteroj ne kete hapesire
por sigursht se nje dite do te jete me mire

Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...

Me nuk vlen asgje nga ajo qe e dita per jeten
se s? paku nje genjeshter e mbeshtjell te verteten
ne geton tone ku krimi vetem po zhvillohet
ne vete duhet te bejme dicka qe kjo te ndalohet
se nese vetem rrime dhe te na shkele koha s?lejohet
dhe vetem do te humbim dhe jeten si jete s'do ta jetojme
pra ta luftojme te keqen sa nuk eshte shume vone
se prejm kesaj varet dhe vet ardhmeria jone
te pakten mendonja thuaj si do te ishte
po te ishte, krejt ndryshe dhe liri po te kishte
e ti, ti jetoje jeten tende ashtu si don ti
mos ju perzi kerkujt kerkush mos perzihet ty
por mos u distanco nga e verteta qe te rrethon
mos ik nga jeta edhe nese ti deshton
pra mos e humbni shpresen se ajo na mban ne jete
do te behet me mire, me te vertete
pra ti jeto, gezo dhe argetohu
me ritmit e rruges edhe ti bashkohu
fluturo i lire neper hapesire dhe besome
se nje dite do te jete me mire.

Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Re: Ritmi i Rruges   Thu Jul 03, 2008 1:16 pm

?ritmi i rrug?s - rinia e humbur...

Vetem nje djale i ri, sikur ti edhe une dikur isha
po nuk e kam me ate qetesi shpirterore qe e kisha
se dheu i huaj me treti, asgje tjeter nuk me mbeti
tani jam si vdekur, i permallshem, larg i tretur
Larg vendlindjes, familjes, larg te afermve te mi,
larg nenes qe eshte duke qare me duart ne gji, e lash ne shtepi
larg asaj qe desha, qe me deshi, dhe ende e dua
por largsia na ndaun te dyve, e mbyti ate, me dogji mua
Nete t? gjata pa gjume, te lagura me lot
kaloj c'do nate, por vajtimet nuk me ndihmojne dot
sepse kot i vetmuar ne kete ferr jetoj
vetem nga dhembja dhe malli po kendoj

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

Gurbeti me treti, larg gjithckaje qe pata
tani s'i kam me shoket e vjeter shoqeri me ben vetem nata
kur i vetmuar ne dhome rri, dhe flas me fotografi
por nuk me degjojne ato mua edhe pse un dua
qe zerin tuaj te degjoj, fytyrat tuaj ledhatoj
te c'mallem me ju persemiri, ashtu si c'mallet prindi e biri
por nuk mundem, se jeta veshtire
me ka ndeshkuar,me ka tradhtuar
me duket se dhe Zoti me ka harruar

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

I kujtoj ato dite, kur ne vendin tim jetoja
kur jo si tani nga mallengjimi, po nga gezimi kur kendoja
per vendlindjen, atdheun, per jeten dhe dashurine
per vajzen e enderrave te mia
per lirine, per rinine qe e humba
neper rruget e qytetit te panjohur
ketu jo ndonje i aferm, por jo as dilelli nuk me ka ngrohur
me duket se me i pikelluari ne gjithe boten une jam
edhe pse ende nuk i jam i vjeter, me duket se 500 vjet i kam
por un gabova dhe te lutem mos gabo edhe ti
para se te veprosh pa menduar, ver gishtin ne koke o njeri
dhe do te kuptosh se me mire te jesh i varfer ne vendin tend
se i pasur e pa lumturi ne nje tjeter vend.

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ritmi i Rruges   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ritmi i Rruges
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Hapėsira Muzikore ::. :: Tekste Kėngės-
Kėrce tek: