ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 AMD-ja mė e shpejtė ende tepėr e ngadalshme pėr Intelin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 29
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: AMD-ja mė e shpejtė ende tepėr e ngadalshme pėr Intelin   Wed Jul 02, 2008 9:00 pmAMD ka paraqitur dy procesorė nga seria Phenom: X4 9950 BE i X4 9350e. Bėhet fjalė pėr procesorėt katėrbėrthamėsh prej tė cilėve ky i pari ėshtė mė i shpejti qė AMD aktualisht mund tė ofrojė.
Sipas recensionit tė parė nga faqja Hot Hardware, bėhet fjalė pėr procesorėt tė cilėt, pėr fat tė keq, nuk ofrojnė diēka veēanėrisht tė re.

Phenom X4 9950 BE aktualisht ėshtė procesori mė i shpejtė nga oferta e AMD-sė. Punon nė 2.6 GHz, dhe ėshtė rreth 4% mė i shpejtė se procesorit tė dytė mė tė shpejtė tė AMD-sė, X4 9850, mirėpo njėkohėsisht edhe shumė mė i ngadalshėm se procesori mė i shpejtė i Intelit, Core 2 Extreme QX9650. Nuk ėshtė i shtrenjtė: gjithsej 245 dollarė, mirėpo shpenzon mė shumė rrymė sesa procesori i Intelit, Intel Q6600 i cili pėrafėrsisht i njėjtė sipas performansave qė ofrojnė.

X4 9350e punon nė 2 GHz dhe arrinė rezultate mė tė dobėta, por pėr shkak tė ēmimit tė tij prej 195 dollarėsh do tė jetė tėrheqės pėr shfrytėzuesit qė kėrkojnė mė pak tė cilėt megjithatė dėshirojnė tė kanė procesor me katėr bėrthama.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
AMD-ja mė e shpejtė ende tepėr e ngadalshme pėr Intelin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: