ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
loja anglisht numrin druri shkronja kosoves ismajli nokia elvana nika double beqiri komandat 2012 murlan gashi meda celular genta numri BAJRAM krasniqi dashuri gjata PORNO dashurie
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Intel anashkalon Vistan

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 28
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Intel anashkalon Vistan   Mon Jun 30, 2008 6:19 pmInteli nė zyrat e veta nuk planifikon tė shfrytėzojė sistemin operativ Windows Vista, por do tė mbetet nė XP derisa nuk tė del trashėguesi i Vistas. Ky veprim nuk ėshtė njė goditje e madhe financiare pėr Microsoftin, por reputacioni i Vistas ėshtė shkatėrruar edhe mė shumė.
Sipas lajmėrimit tė brendshėm, tek i cili kanė arritur gazetarėt e portalit The Inquirer, Intel nuk planifikon tė pėrdorė Windows Vistan nė zyrat e tij.

Nė rast se ky informacion del tė jetė tėrėsisht i saktė, ai do tė mund tė ishte njė nga goditjet e mėdha pėr Vistan - e cila prej daljes sė saj nė shitje mė shumė po pėrballet me kritika sesa me lavdėrime.

Intel ėshtė kompania me qasje nė kodin e sistemeve tė Windows dhe ka marrė pjesė nė pėrpunimin e njė pjesė tė caktuar tė kėtij sistemi operativ, dhe si rrjedhojė ata dinė mė shumė se shfrytėzuesi mesatar afarist, prandaj mund tė konkludojmė se vendimin e kanė bazuar edhe nė ato informata.

Tani pėr tani Intel do tė mbajė tė vėrtetuarin Windows XP, derisa planifikon tė kalojė nė trashėguesin e Vistas, i cili tani pėr tani njihet me emrin Windows 7.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
Intel anashkalon Vistan
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: