ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
PORNO meda dashurie gashi beqiri genta BAJRAM murlan ismajli shkronja numrin nika krasniqi komandat 2012 double loja druri dashuri kosoves gjata numri nokia anglisht celular elvana
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Ekran prej 250 milionė pikselash

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 28
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Ekran prej 250 milionė pikselash   Sun Jun 29, 2008 3:09 amEh, kėta shkencėtarėt, gjithmonė i kanė tė parėt lojėrat mė tė mira e madje edhe paguhen pėr punėn qė e bėjnė me to. Djelmoshat nga NASA kanė punuar ekranin mė tė madh grafik nė botė i cili pėrbėhet nga 128 ekrane mė tė vogėl dhe gjithsejtė numėron njė tė katėrtėn e miliardė pikselave.

Nėse mendoni se ekrani juaj prej 30 inēėsh ėshtė i madh, mendoni edhe njė herė.
NASA hyperwall-2 pėrbėhet prej 128 ekraneve, shfaqė 250 milionė piksela, derisa e vėnė nė funksion 128 kartela grafike dhe 1024 procesorė tė cilėt sė bashku llogarisin me shpejtėsi prej 74 teraflopsave. E krejt kėsaj duhet t’i shtohen edhe 475 terabajtė pėr tė dhėna.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
Ekran prej 250 milionė pikselash
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: