ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
anglisht gjata beqiri komandat shkronja PORNO nika genta druri nokia kosoves krasniqi loja gashi 2012 dashuri numri meda elvana murlan dashurie BAJRAM double ismajli numrin celular
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Downlodimi ilegal i muzikės, trend nė Britani

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 28
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Downlodimi ilegal i muzikės, trend nė Britani   Sat Jun 21, 2008 12:42 pmHulumtimet kanė treguar se 96 % e tė rinjve britanik tė moshės nga 14 deri nė 24 vjet, shkarkojnė muzikė nė internet, nga tė cilėt 63% nė mėnyrė ilegale, dhe me tė nuk kanė kurrfarė problemi moral ose dyshimi.
Sipas hulumtimit tė Universitetit Hertfordshire, pozitive ėshtė qė tė rinjtė e duan muzikėn mė shumė se gjeneratat e vjetra, por problemi ėshtė aty se ata kryesisht vijnė tek muzika me anė tė huazimit ose kopjimit.

Rreth 90% e tė anketuarve kanė pasur MP3-player tė tyre, nė tė cilin kanė pasur mesatarisht 1770 kėngė, prej tė cilave gjysma janė marrė nė mėnyrė ilegale.

58% e tyre e kanė kopjuar muzikėn nga disqet e miqve, ndėrsa 95% e tyre e kanė pasuruar arkivin muzikor nga burime tė paemėrtuara.

Sa i takon downloadimit, 63% shfrytėzojnė internetin pėr tė marrė muzikė nga ndonjė rrjet P2P, ndėrsa 42% e tyre lejojnė qė edhe tė tjerėt tė kenė qasje nė arkivin e tyre muzikor.

Madje, 80% e shfrytėzuesve tė P2P, janė tė interesuar pėr shkėmbim ilegal tė fajllave, dhe janė tė gatshėm tė paguajnė pėr tė.

Por, CD-tė nuk kanė vdekur. Megjithėse vazhdimisht rritet mundėsia e qasjes tek muzika pa pagesė, sėrish rreth 60 e tė rinjve britanikė vazhdojnė tė blejnė CD.

Tė anketuarit mesatarisht shkarkojnė rreth 53 kėngė nė muaj, por ka edhe prej tyre qė dinė tė shkarkojnė deri nė 5 mijė kėngė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
Downlodimi ilegal i muzikės, trend nė Britani
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: