ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Python 2.5.2

Shko poshtė 
AutoriMesazh
El-FuegoNumri i postimeve : 159
Join date : 12/06/2008
Age : 105
Location : Peja Morder City

MesazhTitulli: Python 2.5.2   Wed Jun 18, 2008 3:58 amPython ėshtė gjuhė programuse, ėshtė falas, dhe mė e lehtė nė programim ne dallim me tjerat.
Ka filluar prej 1989 nga Guido van Rossum dhe shumė ndihmės te tjerė.
Emėrtimet e fajllave i merr: shembull: fajlli.py
Programet (scriptat) qė dalin nga ky program i vlejn per Unix ,Windows, MacOS.

SHKARKIMET:

Windows
http://www.python.org/ftp/python/2.5.2/python-2.5.2.msi

MacOS
http://www.python.org/ftp/python/2.5.2/python-2.5.2-macosx.dmg

UNIX Linux (formati .tgz)
http://www.python.org/ftp/python/2.5.2/Python-2.5.2.tgz

Pėr LINUX, hape Terminalin, pėr tė kaluar root shėno su dhe jep password, pasi ta shkarkon Python, depaketoje me kėtė komandė tar -zxvf Python-2.5.2.tgz pastaj kalo tek follderi i Python cat Python2.5.2, pastaj vazhdojmė me procesin e konfigurimit, shėno ./configure pastaj make, make install

Exploitat qė fillojnė me #!/usr/bin/python ekzekutohen me Python.
Python ėshtė shum i mirė pėr tė bėrė llogaritje matematikore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Python 2.5.2
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Leksione dhe Guida ::. :: Gjuhe Programuese-
Kėrce tek: