ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Dy celularė ekologjikė nga Samsung

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Dy celularė ekologjikė nga Samsung   Tue Jun 17, 2008 2:35 am


Prodhuesi i
dytė mė i madh i telefonave celularė, Samsungu jugkorean, ka
paralajmėruar daljen nė treg tė dy pajisjeve tė fundit tė tij
telekomunikuese. E veēanta e kėtyre dy modeleve ėshtė se, nė mėnyrė tė
vet ‘kujdesen pėr mjedisin'.
E para nga dy tė
paralajmėruarat, pajisja me shenjėn SGH-W510, ėshtė e veēantė pėr
faktin se shtėpiza e saj ėshtė e pėrpunuar tėrėsisht nga plastika e
cila ėshtė fituar nga pėrpunimi i misrit. Nė tė njėjtėn kohė, pajisja
brenda shtėpizės sė saj nuk pėrmban substanca tė rrezikshme pėr mjedis
si merkurin, plumbin dhe kadmiumin.

Sa i pėrket detajeve teknike, nė Samsung nuk kanė dashur tė zbulojnė,
mirėpo nga fotografia ėshtė e qartė se pajisja do tė pėrmbajė
fotoaparat me blic tė integruar, ekran tė gjerė dhe mundėsi tė pranimit
tė sinjalit televiziv.

Celulari i dytė, modeli SGH-F268, ėshtė ‘i vetėdijesuar” ekologjikisht
sipas mėnyrės se si mbushet. Pajisja pėrmban alarm tė veēantė i cili
aktivizohet pasi qė pajisja e mbushur i sugjeron pronarit tė saj qė ta
‘nxjerrė’ nga mbushja.

Samsung megjithatė ka publikuar disa detaje tė kėtij modeli – pajisja
pėrmban GSM, ekran prej 2.1 inēėsh, kamerė dy megapikselėshe, player
multimedial, si dhe karakteristika tjera qė janė tipike pėr kėtė lloj
tė pajisjeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Dy celularė ekologjikė nga Samsung
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: