ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
double anglisht kosoves dashurie numrin dashuri BAJRAM beqiri celular shkronja komandat meda numri krasniqi gashi elvana ismajli nika nokia genta 2012 gjata druri murlan PORNO loja
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 West Side Family

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: West Side Family   Sun Jun 15, 2008 4:05 am

FTESA NE TV PUBLIK, Ambasada Polake s’pajis me vizė “West Side Family”

U pėrzgjodhėn si absolutisht mė tė mirėt dhe nė duar u erdhi sur priza mė e madhe qė mund tė kishin ndonjėherė. Televizioni Publik Polak disa ditė mė parė ftoi pėr tė performuar nė njė emision live, tre djemtė e grupit “West Side Family”. Njė privilegj shumė i madh ky pėr ta, ku ndėrmjet shumė artistėve shumė tė mirė shqiptarė, u pėrzgjodhėn pikėrisht ata pėr tė pėrfaqėsuar vendin tonė.

Do tė udhėtonin drejt Polonisė nė datėn 24 Shkurt, duke marrė me vete emocionet dhe vlerėsimet maksimale qė i bėhet kėtij grupi nga publiku mbarėkombėtar, por jo ēdo gjė eci mirė. Ambasada polake nė Shqipėri nuk i pajisi 3 djemtė me vizė nė kohėn e kėrkuar pėr tė qenė pjesėmarrės nė emision, por viza do tė ishte nė pasaportat e tyre disa ditė mė vonė, duke bėrė qė ta harrojnė kėshtu surprizėn e madhe.

Landi, Flori dhe Miri tregojnė hapur zhgėnjimin e tyre pėr gjithēka ndodhi, ndėrsa pėrpara pėrgjegjėsisė vėne ambasadėn pėr gjestin. Emisioni nė tė cilin tre djemtė e “West Side Family” do tė merrnin pjesė titullohej “Podroæe z Æartem” (qė i pėrkthyer nė shqip do tė thotė: “Tė udhėtosh me kėnaqėsi”, i cili shfaqet ēdo tė diel nė orėn 19:00 pasdite nė “Channel 2” (Televizion publik polak).

Ideja e emisionit ėshtė: Njerėz tė njohur nga bota e Show-Biz, Politika, Kultura e Sporti, ftohen nė kėtė emision pėr tė treguar pėr historitė e tyre tė veēanta qė kanė zėnė vend gjatė karrierės sė tyre nė vend dhe nė botė, si dhe tė veēanta nga kultura e vendit tė tyre.

Ky emision ėshtė jashtėzakonisht i ndjekur nė Poloni dhe numėron rreth 3 milionė shikues. Sipas stafit organizativ dhe vetė atyre qė i bėnė ftesėn grupit shqiptar, arsyeja pėr tė cilėn ftonin tre djemtė nė emisionin e tyre ishte:

1. Muzika e tyre mjaft e arrirė
2. Tė qenit mjaft popullorė (tė famshėm) nė Shqipėri
3. U pėlqeu ideja e kėngės me kryebashkiakun Rama
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
West Side Family
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Hapėsira Muzikore ::. :: Muzika-
Kėrce tek: