ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
krasniqi gjata kosoves anglisht celular dashurie beqiri ismajli elvana 2012 numrin loja PORNO BAJRAM gashi genta meda murlan dashuri nika druri komandat numri double nokia shkronja
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Instalo vBulletin ne Hostin tuaj. :)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
El-FuegoNumri i postimeve : 159
Join date : 12/06/2008
Age : 104
Location : Peja Morder City

MesazhTitulli: Instalo vBulletin ne Hostin tuaj. :)   Sat Jun 14, 2008 2:56 am

Fillojm...

Se pari hosti juaj duhet te permbaj MySQL...

mbas andej duhesh qe ta kesh njer version te vBulletin ja une po jau vendos ketu vB v3.6.8...
Password rar eshte : khg-blue
mbasi ta shkarkosh ne PC duhesh qe ta ngarkosh ne FTP-en tuaj ( uploadoje vetem ate follderin vBulletin )

dhe masi ta kemi perfunduar uploadin do te hyjm ktu :
hostijuaj.com/Forum/install/install.php


Toni.. aty do te na dalin disa steep ( hapa qe duhesh ti besh deri tek instalimi ) qe jan 10 krejt jau ben Next Next por ne nje step te thot duhet te editosh ketoo shikoo...

pastaj hyni Forum\includes\Config.php dhe hapeni editojeni me notepad keto fajlla tek config.php-ja :

Kodi:
$config['Database']['dbname'] = 'qetu sheno emrin e DB-s suaj t'hostit'
$config['Database']['technicalemail'] = 'emailiyt@domain.com'
$config['MasterServer']['username'] = 'Useri i Databasez'
$config['MasterServer']['password'] = 'Passwordi i Databazes'
Tani. benja save atyre qe i editove uploadoje Config.php-n prap n'host....

pastaj mbasi ta ke uploaduar config-un shko prap ketu :
hostijuaj.com/Forum/install/install.php

Dhe ne fund do te dalin apet ato stepet ( happat qe duhet ber per instalim ) tash kur te shkojsh Next Next nuk do te ket problem ne as nje stepp sepse ke editu config.php dhe Instalimi i vBulletin do te ketė sukses..

Me kaq perfundon...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Instalo vBulletin ne Hostin tuaj. :)
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: