ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
nokia anglisht double krasniqi druri dashurie gjata meda elvana ismajli gashi dashuri celular BAJRAM nika shkronja PORNO loja genta kosoves beqiri numri numrin murlan komandat 2012
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Lexues elektronik tė librave nga Asus

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Lexues elektronik tė librave nga Asus   Sun Jan 24, 2010 2:29 pm


Lexues elektronik tė librave nga Asus
Pėr dallim nga tjerėt tė cilėt mbėshteten nė ekranet E Ink, Asus ka vendosur qė nė lexuesin e vet elektronik tė librave tė pėrdorė teknologjinė OLED.
Tregu i lexuesve tė e-librave po bėhet ēdo ditė e mė i madh. Kėtė e vėrteton edhe kompania Asus me modelin e saj tė ri, i cili ėshtė bazuar nė teknologji tė ndryshme.

Lexuesi i parė ėshtė ai me shifrėn dalluese DR-570. Bėhet fjalė pėr njė pajisje me ekran gjashtė inēėsh OLED me ndriēim tė lartė, pėr dallim nga pajisjet tjera konkurrente tė prodhuesve tė cilėt pėrdorin teknologjinė E Ink. Po ashtu, ky lexues do tė ketė lidhje Wi-Fi e 3G, do tė jetė nė gjendje tė shfaqė video Flash, e kohėzgjatja e baterisė ėshtė deklaruar nė 122 orė.

Derisa DR-570 ėshtė i bazuar nė ekranin OLED me diagonale prej gjashtė inē, modeli tjetėr sjell me vete ekranin me diagonale prej nėntė inēėsh. Ekrani megjithatė ėshtė monokromatik me rezolucion prej 1.024 x 768 piksela, peshon 370 gramė, dhe ofron lidhje 3G e Wi-Fi. Pėr mė tepėr, lexuesi ėshtė i pajisur me 2 apo, nė mėnyrė opcionale 4 gigabajt tė memories sė integruar interne, mirėpo ka edhe qasje pėr kartela tė memories SD tė cilat mund tė pėrdorin pėr tė rritur kapacitetin e pajisjes pėr ruajtje tė dhėnave.

Nuk ka tė dhėna pėr kohėn e paraqitjes dhe ēmimet, mirėpo pritet qė tė lansohen gjatė pjesės sė parė tė kėtij viti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lexues elektronik tė librave nga Asus
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: