ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
druri PORNO genta shkronja kosoves BAJRAM numrin nokia nika celular murlan elvana double dashurie ismajli beqiri gjata numri krasniqi anglisht 2012 komandat dashuri gashi meda loja
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Nintendo Zii sė shpejti

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Nintendo Zii sė shpejti   Sun Dec 20, 2009 11:30 pm


Nintendo Zii sė shpejti
Konzola e lojėrave Wii e Nintendos muajin e kaluar i ka mbushur tri vjet dhe ėshtė krejtėsisht e logjikshme qė nė kompani tė ndėrmarrin hapa tė caktuar. Hapi i radhės do tė mund tė ishte paraqitja e konzolės sė lojėrave me emėrtimin Zii.
Nintendo nė Japoni e ka mbrojtur me sukses emėrtimin Zii, pasi qė ai i ėshtė miratuar mė 30 tetor, e tek tani ka arritur lajmi se ai ka pėrfunduar nė bazat patentuese japoneze. Se ēfarė planifikon me kėtė emėr Nintendo, tani pėr tani mbetet e panjohur.

Nintendo Wii nė mesin e muajit tė kaluar i ka mbushur tri vjet prej paraqitjes nė treg, e deri mė tani ėshtė shitur nė gjithsej 56.14 milionė njėsi dhe aktualisht ėshtė konzola mė e shitur e lojėrave e gjeneratės sė vet.

Thashethemet e mėhershme kanė theksuar se Nintendo do tė paraqes konzolėn Wii nė variantin HD (High Definition), mirėpo me regjistrimin e para pak kohe tė emėrtimit Zii planet e Nintendos bėhen edhe mė tė paqarta.

www.nintendo.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nintendo Zii sė shpejti
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: