ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
BAJRAM double komandat beqiri shkronja krasniqi anglisht loja numri dashurie kosoves dashuri numrin genta gashi celular nokia elvana PORNO druri ismajli gjata murlan meda nika 2012
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Tani pėr tani Volkswagen mban fronin, jo Toyota

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Tani pėr tani Volkswagen mban fronin, jo Toyota   Tue Nov 10, 2009 4:32 pm


Tani pėr tani Volkswagen mban fronin, jo Toyota
Volkswagen me blerjen e para pak kohe tė Porsche ka arritur Toyotan dhe kėshtu ėshtė bėrė prodhuesi mė i madh i automjeteve nė mbarė botėn.
Volkswagen gjatė tre tremujorėve tė kėtij viti ka prodhuar 4.4 milionė automjete, e Toyota nė tė njėjtėn periudhė ka prodhuar 400.000 mė pak.

Kėto rezultate megjithatė duhet marrė me pak rezerva pasi qė Toyota nė tre tremujorėt e parė, pėr shkak tė rėnies sė kėrkesės, ka ulur prodhimin, e Volkswagen nė masė tė madhe ka shfrytėzuar mbėshtetjen e qeverisė gjermane nė terrenin vendor.

Toyota megjithatė ėshtė lavdėruar pėr rritjen e prodhimit nė tremujorin e fundit dhe, sikur edhe deri tani, matės i vėrtetė do tė jetė rezultati vjetor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tani pėr tani Volkswagen mban fronin, jo Toyota
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: