ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
anglisht 2012 loja BAJRAM celular murlan nokia dashuri gashi krasniqi elvana meda nika numri genta shkronja beqiri ismajli PORNO komandat gjata numrin double dashurie kosoves druri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Tablet i qėndrNga Dell

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Tablet i qėndrNga Dell   Sun Nov 01, 2009 1:37 amTablet i qėndrNga Dell
vjen kompjuteri i parė tablet i ueshėm nga Dell
dedikuar pėr pėrdorim nė kushte tė vėshtira tė punės dhe me vete sjell ekranin prej 12.1 inēėsh multi-touch.
Pas kėtij emri bukur tė ēuditshėm Dell Latitude XT2 XFR fshihet njė kompjuter i fuqishėm. Bėhet fjalė pėr njė tablet i cili vjen me ekran 12.1 inēėsh me mundėsi multi-touch tė paketuar nė njė shtėpizė shumė tė qėndrueshme.

Kompjuteri ėshtė i dedikuar pėr pėrdoruesit tė cilėt punojnė nė kushte tė vėshtira atmosferike. Prodhuesi thekson rezistencėn e tij ndaj shiut, ndotjes, dridhjeve, temperaturave tė skajshme dhe rėnieve nga njė metėr lartėsi.


Specifikat pėrshijnė procesori Core 2 Duo SU9600 prej 1.6 MHz, nė tė mund tė integrohen deri nė 5 gigabajt DDR3 RAM, e pėr ruajtjen e tė dhėnave mund tė zgjidhet disku klasik prej 160 GB apo ai SSD prej 128 GB. Grafika e integruar ėshtė ajo GMA 4500MHD nga Intel, ka lexues tė shenjave tė gishtėrinjve, GPS dhe kamerė uebi.

Ēmimi fillestar i tabletit nė tregun amerikan ėshtė 3.600 dollarė, gjersa shitet me sistemin e ri operativ Windows 7 tė kompanisė Microsoft.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tablet i qėndrNga Dell
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: