ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
gashi meda celular genta kosoves nokia dashuri murlan PORNO krasniqi ismajli anglisht numrin 2012 beqiri double druri gjata nika elvana shkronja loja dashurie BAJRAM numri komandat
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Interneti drejt ndryshimeve tė mėdha

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Interneti drejt ndryshimeve tė mėdha   Sun Nov 01, 2009 1:28 am


Interneti drejt ndryshimeve tė mėdha
Interneti pritet t’i nėnshtrohet njė prej ndryshimeve mė tė mėdha prej dekadash. Bėhet fjalė pėr miratimin e adresave tė faqeve elektronike jo vetėm me germa latine.
Presidenti i Korporatės pėr Caktimin e Emrave tė Adresave nė Internet thotė se ka shumė shanse qė votimi i sotėm tė lejojė adresa interneti tė shkruara me germa tė tilla si ato arabe, koreane, japoneze, greke, hindu dhe cirilike.

Emrat e adresave te faqeve elektronike janė ato qė pėrfundojnė me pikė.com, pikė.org e tė tjera. Dhe mesa duket duke filluar nga sot ato mund tė jenė edhe nė gjuhė tė tjera jo-latine.

Nga 1.6 miliardė pėrdoruesit e internetit nė gjithė botėn, mė shumė se gjysma pėrdorin gjuhė qė kanė alfabete jo latine.

Interneti i pati fillesat nė eksperimentet e njė universiteti amerikan nė vitin 1969, por vetėm nė fillim tė viteve 1990, pėrdorimi i tij u zgjerua pėrtej botės akademike dhe institucioneve kėrkimore, tek publiku i gjerė. /VoA/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Interneti drejt ndryshimeve tė mėdha
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: