ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
numri murlan celular nokia 2012 elvana gashi druri gjata PORNO BAJRAM genta nika anglisht double meda loja dashuri dashurie kosoves komandat shkronja numrin krasniqi ismajli beqiri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Facebook fiton dėmshpėrblim prej 711 milionė dollarėsh

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Facebook fiton dėmshpėrblim prej 711 milionė dollarėsh   Sun Nov 01, 2009 1:27 amFacebook fiton dėmshpėrblim prej 711 milionė dollarėsh
Nė fillim tė pranverės pėrfaqėsuesit e rrjetit shoqėror online kanė fituar nė padinė kundėr tre spamerėve tė cilėt kishin vjedhur llogaritė e pėrdoruesve dhe kishin publikuar porositė e tyre. Tani gjykata kaliforniane ka sjellė vendimin e vet final.
Gjykata nė San Jose i ka pėrcaktuar njėrit prej tė dėnuarve nė proces, Sanford Wallace, i cili ėshtė i njohur si “Mbreti i Spamit”, qė Facebookut duhet t’i paguaj 711 milionė dollarė.

Kjo ėshtė vetėm njė nė vargun e padive spamerėve tė cilėn pėrfaqėsuesit e Facebook i kanė fituar, e definitivisht nuk ėshtė dėmshpėrblimi mė i madh tė cilin rrjeti online e ka fituar. Nė muajin nėntor tė vitit tė kaluar Facebook nga Adam Guerbueazi dhe kompania “Atlantis Blue Capital” ka fituar dėmshpėrblim prej 873 milionė dollarė.

Sa i pėrket “Mbretit tė Spamit”, kjo ėshtė padia e dytė e tij e humbur ndaj rrjeteve shoqėrore. Vitin e kaluar atij i ėshtė pėrcaktuar dėnimi prej 234 milionė dollarėsh nė proces tė cilin kundėr tij e kishte ngritur rrjeti MySpace. /Telegrafi/

www.facebook.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Facebook fiton dėmshpėrblim prej 711 milionė dollarėsh
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: