ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Librari online me gjysmė milionė tituj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Librari online me gjysmė milionė tituj   Fri Oct 23, 2009 1:48 amLibrari online me gjysmė milionė tituj
Gjiganti i internetit fillon projektin e ri, njė shėrbim i cili tė gjithė pėrdoruesve do t’u mundėsojė blerjen e librave nė format elektronik dhe leximin e tyre me anė tė ēfarėdo pajisje e cila ka qasje nė internet, pėrfshirė celularėt, laptopėt dhe lexuesit elektronik tė librave (eReaders).
Google Editions do tė paraqitet nė fillim tė vitit 2010, derisa ky shėrbim do tė ofrojė 500.000 tituj tė botuesve tė ndryshme. Editions do tė jetė konkurrent direkt i Amazon.com dhe eReaderit tė tij Kindle.

Shfrytėzuesit do tė mund tė blejnė drejtpėrdrejt nga Google dhe partnerėt e kėsaj kompanie nėpėrmes platformės Google Editions.

Secili libėr tė cilin do ta blini do tė ruhet nė pajisjen tuaj dhe do tė mund ta lexoni edhe pa lidhje nė internet.

Shumė botues tanimė janė ankuar pėr shkak tė paralajmėrimit tė kėtij projekti tė ri, e sipas informatave tė para Google do t’u paguajė 63 pėr qind pėr secilin libėr qė shitet me anė tė kėsaj platforme. Pėr vete Google do tė mbaj 37 pėr qind, shkruan gazeta britanike “Daily Mail”.

Librat elektronike kanė arritur popullaritet tė madh me paraqitjen e lexuesit Kindle tė Amazon dhe atij Reader nga Sony. Me anė tė internetit shiten prej 1 deri nė 5 pėr qind tė librave, por pritet qė kjo pėrqindje tė rritet sė shpejti. /Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Librari online me gjysmė milionė tituj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: