ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Themeluesit e Skype padisin eBay

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Themeluesit e Skype padisin eBay   Thu Sep 24, 2009 2:12 pm


Themeluesit e Skype padisin eBay
Themeluesit e shėrbimit Skype padisin kompaninė eBay e cila aktualisht ėshtė pronare e Skype si dhe investuesit tė cilėt do tė donin tė blinin kėtė shėrbim pėr telefonata me anė tė internetit, njofton agjencia e lajmeve “Reuters”.
Arsyeja e padisė ėshtė shkelja e tė drejtave autoriale, pohojnė themeluesit e Skype - Niklas Zennstrom e Janus Friis. Tėrė kėtė situatė e rėndon edhe mė tepėr fakti qė aktualisht Skype ėshtė nė shitje nga ana e eBay tek investuesit tė cilėt do tė paguajnė 1.9 miliardė dollarė pėr tė.

Zennstrom e Friis tė cilėt kanė njė kompani me emrin Joltid Ltd, pohojnė se Skype e cila tani ėshtė nėn pronėsi tė eBay, ka pėrdorė teknologjinė e tyre pa leje. Shtėpia mė e njohur online e ankandeve hedh poshtė kėtė gjė.

"Firma Skype vazhdon tė shkel me tė madhe tė drejtuar autoriale tė kompanisė Joltid. Ēdo herė qė firma Skype ofron softuerin telefonik pėr shkarkimin nga interneti, shfrytėzuesit e Skype shkarkojnė veprėn autoriale tė Joltid gjashtė herė nė sekondė", shkruan nė padi.

eBay ka blerė tė drejtat pėr teknologjinė peer-to-peer nga Joltid, por ka filluar tė zhvillojė softuerin e vet alternativ nė rast tė humbjes sė rastit gjyqėsor.

"Kėto padi nuk janė tė vėrteta dhe bazohen gabime faktike dhe ligjore”, theksohet nė deklaratėn e eBay.

Pėrkundėr kėtyre komplikimeve, eBay ka njoftuar se ende ka pėr qėllim tė shes 65 pėr qind tė aksioneve tė Skype gjatė tre muajve tė fundit tė kėtij viti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Themeluesit e Skype padisin eBay
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: