ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
nokia dashuri gashi gjata 2012 meda beqiri dashurie ismajli komandat numrin loja double numri nika kosoves druri PORNO BAJRAM anglisht shkronja murlan genta krasniqi elvana celular
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Kamera e uebit transmeton video me rezolucion HD

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Kamera e uebit transmeton video me rezolucion HD   Thu Sep 24, 2009 2:05 pm


Kamera e uebit transmeton video me rezolucion HD
Sė shpejti na vjen USB nė versionin 3.0 dhe ėshtė krejtėsisht logjike tė priten produkte tė cilat do tė mbėshtesin bartjen e tė dhėnave mė shpejtėsi tė reja. Kompania Point Grey paraqet kamerėn e parė tė uebit tė kėtij lloji.
USB nė versionin 3.0 i ėshtė paraqitur publikut tė gjerė nė shtator tė vitit 2007, mirėpo produktet komerciale do tė paraqiten vetėm gjatė vitit tė ardhshėm. Kamera e parė e uebit e cila e mbėshtet standardin USB 3.0 ven nga punėtoria e kompanisė Point Grey.

Siē edhe ėshtė mundur tė pritet, bėhet fjalė vetėm pėr prototipin e produktit, mirėpo specifikat e kamerės janė mbresėlėnėse. Pėr shkak tė mbėshtetjes pėr USB 3.0 (shpejtėsia maksimale prej 4.8 Gbit/s) kamera e uebit ėshtė nė gjendje tė bart fotografi tė pakompresuar me rezolucion 1.920 x 1.080 piksela, dhe atė me 60 fps.

Sipas paralajmėrimeve, prototipi i kamerės Point Grey do tė duhej tė gjendej nė treg nė fund tė kėtij viti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kamera e uebit transmeton video me rezolucion HD
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: