ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
nokia celular BAJRAM krasniqi nika elvana numri dashuri loja meda gjata komandat murlan PORNO anglisht double numrin dashurie ismajli kosoves 2012 beqiri druri shkronja genta gashi
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve   Sun Aug 16, 2009 1:44 am


Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve
Edhe pse kanė kaluar disa ditė nga sulmi mė i madh deri tani nė kėtė shėrbim jashtėzakonisht tė popullarizuar tė internetit, ekipi i Twitter raporton se po vazhdon mbrojtjen nga sulmet DDoS.
Siē edhe kemi raportuar, nė fund tė javės sė kaluar Twitter ka qenė shėnjestėr e sulmit tė hakerėve, me tė cilėn gjė shumica e pėrdoruesve nuk kanė mundur t’i qasen. Siē supozohet, edhe Twitter e Facebook si dhe disa shėrbime tjera tė internetit edhe mė tutje janė duke vazhduar tė janė viktima tė sulmeve tė hakerėve.

Ekspertėt e sigurisė tė Facebook kanė raportuar se sulmet e javės sė kaluar janė rezultat i sulmeve tė hakerėve tė drejtuara kah njė pėrdorues i vetėm i shėrbimit, blogerit gjeorgjian i cili fshihet prapa pseudonimit Cyxymu si dhe sulmi DdoS ka qenė i drejtuar drejtpėrsėdrejti nė tė.

Blogeri gjeorgjian Cyxymu nė pothuajse tė gjitha shėrbimet tė cilat i pėrdorė kritikon ashpėr autoritetet ruse pėr hapat qė ndėrmerr kundėr popullit tė tij dhe shtetit tė Gjeorgjisė.

Aktualisht Twitter me tė gjitha forcat po mundohet tė mbrohet nga sulmet e reja DDoS, prandaj shėrbimi apo disa pjesė tė caktuara tė pėrdoruesve kohė pak kohe nuk janė nė dispozicion.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: