ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
komandat meda genta murlan ismajli anglisht nika elvana dashurie 2012 druri dashuri double BAJRAM nokia PORNO gjata shkronja loja krasniqi celular beqiri numri numrin kosoves gashi
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Shfletues Chrome punon edhe mė shpejt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Shfletues Chrome punon edhe mė shpejt   Sat May 30, 2009 2:38 pm


Shfletues Chrome punon edhe mė shpejt
Google ka filluar me pėrditėsimet automatike tė versionit tė ri tė shfletuesit tė internetit Chrome i cili premton punė mė shpejt dhe mė stabil sesa ai deri mė tani.
Pėr fillim, Google ka avancuar tė mekanizmin e njohur JavaScript engine V8 i cili ofron performansa 30 pėr qind mė tė mira tek faqet e internetit tė cilat pėrdorin skriptet JavaScript.

Kjo nė kombinim me mekanizmin e ri Webkit engine mundėson shfletim mė tė shpejt dhe mė tė sigurt, derisa edhe stabiliteti i vet shfletuesit tani ėshtė mė i madh pasi qė ka 300 bug-a mė pak nė krahasim me versionin e parė.

Pos pėrmirėsimeve mė pak tė dukshme vizualisht nė stabilitet dhe shpejtėsi, Google nė Chrome tė ri i ka shtuar edhe disa mundėsi tė cilat i kanė kėrkuar vet pėrdoruesit.

Tek pėrdoruesit ekzistues shfletuesi vetvetiu do tė bėj rifreskimin me versionin e fundit, derisa tjerėt qė janė tė interesuar pėr Chrome atė mund ta marrin nga faqet e tij zyrtare.

Google Chrome
http://www.google.com/chrome
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shfletues Chrome punon edhe mė shpejt
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: