ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Fotoaparate verore nga Sony

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Fotoaparate verore nga Sony   Sat May 30, 2009 2:20 pmFotoaparate verore nga Sony
Sony ka paralajmėruar dy fotoaparate Cybershot tė dedikuara pėr publikun qė dėshiron qė parametrat e fotografimit t’i lihen krejt automatizmit.
Modelet Cybershot W180 i W190 janė fotoaparate digjitale tė thjeshta dhe tėrėsisht tė automatizuara. Nė tė dy modelet janė integruar teknologjitė e njohjes dhe fokusimit tė fytyrės sė personit i cili fotografohet dhe integrimi i teknologjisė mė tė fundit tė quajtur Smile Shutter. Smile Shutter automatikisht bėn fotografi nė atė moment kur njeh buzėqeshjen nė fytyrėn e personit i cili fotografohet.

Tė dy fotoaparatet shfrytėzojnė stabilizimin elektronik tė fotografisė tė cilėn nė Sony e quajnė SteadyShot dhe lavdėrohen me ndjeshmėrinė e lartė prej 3.200 ISO.

W180 e W190 kanė objektiv tė njėjtė me zmadhim tė trefishtė tė kuadrit, mirėpo modeli W180 ofron 17x zmadhim digjital derisa modeli W190 ofron 18x zmadhim digjital.

Dallimi nė mes tė modeleve ėshtė edhe rezolucioni i ēipit CCD i cili tek W180 ėshtė 10.1 megapiksela, derisa tek W190 ėshtė 12.1 megapiksela.

Tė dy aparatet do tė dalin nė shitje gjatė muajit korrik tė kėtij viti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fotoaparate verore nga Sony
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: