ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
2012 BAJRAM numrin nokia ismajli loja dashurie numri dashuri druri genta nika murlan gjata PORNO shkronja gashi komandat beqiri celular double kosoves elvana krasniqi anglisht meda
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Palm Pre mė i lirė se iPhone

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Palm Pre mė i lirė se iPhone   Fri May 01, 2009 11:12 am


Palm Pre mė i lirė se iPhone
Ēmimi prodhues i Palm Pre sipas analizės sė iSuppli ėshtė dukshėm mė i lirė se ēmimi i prodhimit tė iPhone 3G para dhjetė muajsh.
Edhe pse nuk ka tė dhėna konkrete se prej ēfarė pjesėve saktėsisht ėshtė krijuar Pre, parashihet se ēmimi i tė gjithė komponentėve tė pėrfshirė tė mos i kalojnė 138 dollarė amerikanė.

Pjesėt mė tė shtrenjta tė telefonit ėshtė ekrani multi-touch, i cili kushton 40 dollarė, memoria 8 GB e cila kushton 16 dollarė dhe procesori prej 11 dollarėsh. Fotoaparati me rezolucion prej tre megapikselash e prodhuesit kushton 12 dollarė. Nė pėrllogaritje nuk janė pėrfshirė ēmimi i zhvillimit tė telefonit, marketingu dhe faktorė tė ngjashėm.

Sa pėr krahasim, ēmimi prodhues i njė iPhone 3G pas paraqitjes sė tij ishte vlerėsuar nė 174 dollarė.

Thashethemet e fundit si datė tė lansimit tė Palm Pre pėrmendin 7 qershorin, dy ditė para datės sė pritur tė lansimit tė gjeneratės sė ardhshme tė popullarizuarit iPhone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Palm Pre mė i lirė se iPhone
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: