ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
dashuri nika murlan gjata genta shkronja ismajli druri meda anglisht numri elvana beqiri loja komandat gashi double krasniqi numrin BAJRAM nokia dashurie kosoves PORNO 2012 celular
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Themeluesit dėshirojnė rikthimin e Skype

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Themeluesit dėshirojnė rikthimin e Skype   Sat Apr 18, 2009 2:46 pm


Themeluesit dėshirojnė rikthimin e Skype
Themeluesit e "Skype", Niklas Zennstrom dhe Janus Friis planifikojnė qė sėrish tė bėhen pronarė tė shėrbimit tė njohur pėr VoIP (Voice over Internet Protocol).
“The New York Times” njofton se themeluesit janė duke i grumbulluar paratė e tyre dhe po kėrkojnė investitorė nė mėnyrė qė ta blejnė Skype-n qė nė vitin 2005 ia kanė shitur eBay-t pėr 2.6 miliardė dollarė, qė mė vonė me anė tė bonuseve kjo shifėr ka arritur nė 3.1 miliardė.

Nė ndėrkohė, Zennstrom dhe Friis e kanė themeluar fabrikėn “Atomico”, e cila qėndron prapa shėrbimit pėr video, Joost.

Skype nė kohėn e shitjes ka pasur 53 milionė shfrytėzues tė regjistruar, ndėrsa tani ka 405 milionė shfrytėzues. Pėr shkak tė ēmimit tė lire tė thirrjeve ndėrkombėtare, Skypė mban 8% tė tė gjithė fitimit tė telefonisė ndėrkombėtare, ndėrsa popullariteti i tij po rritet vazhdimisht, sidomos pas prodhimit tė platformave tė tilla telefonike, siē ėshtė iPhone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Themeluesit dėshirojnė rikthimin e Skype
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: