ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Lojėrat funksionojnė mė shpejt nė Windows 7 sesa nė Vista

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Lojėrat funksionojnė mė shpejt nė Windows 7 sesa nė Vista   Thu Apr 02, 2009 10:50 am


Lojėrat funksionojnė mė shpejt nė Windows 7 sesa nė Vista
Duket se sistemi operativ i radhės Windows 7 qysh tani ėshtė njė produkt i pėrpunuar bukur mirė; madje edhe lojėrat funksionojnė njėjtė mirė apo edhe mė shpejt sesa nė Vista.
Djelmoshat nga faqja e portalit PC Perspective kanė bėrė njė nga testet mė tė detajuara sa u pėrket lojėrave nė Windows 7, duke pėrdorė lloj-lloj lojėrash dhe shtatė kartela tė ndryshme grafike. Rezultatet kanė befasuar kėndshėm; Windows 7 punon mė shpejt dhe mė besueshėm, pa u ndaluar, derisa lojėrat nė tė funksionojnė mė shpejt sesa nė sistemin e mėhershėm operativ - Windows Vista.

Sa pėr rikujtim, edhe pse Vista kishte premtuar shumė gjėra kur bėhej fjalė pėr lojėrat kompjuterike, deri mė sot disa lojėra nė kėtė sistem operativ punojnė mė ngadalė sesa nė paraardhėsin e tij, Windows XP. Megjithatė, duket se Windows 7 do tė ndryshojė kėtė traditė, e madje tani pėr tani bėhet fjalė vetėm pėr versionin eksperimental tė tij!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lojėrat funksionojnė mė shpejt nė Windows 7 sesa nė Vista
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: