ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Microsoft shuan enciklopedinė Encarta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Microsoft shuan enciklopedinė Encarta   Thu Apr 02, 2009 10:37 am


Microsoft shuan enciklopedinė Encarta
Microsoft ka njoftuar se deri nė fund tė vitit ka pėr qėllim qė nė tė tėrėsi tė shuaj faqet enciklopedike tė internetit dhe linjėn e tėrėsishme tė produkteve- Encarta.
Tė gjitha versionet e internetit tė Encartas do tė duhej tė shuheshin deri nė muajin tetor tė kėtij viti, pėrveē asaj nė gjuhėn japoneze e cila do tė jetė nė funksion deri nė fund tė vitit. Gjithashtu do tė ndėrpritet edhe shitja e versioneve pėr studentė dhe premium tė Encartas si produkte tė pavarura tė cilat pėrfshijnė parapagimin nė qasjen online tė enciklopedisė.

Nė lajmėrimin i cili ėshtė paraqitur nė faqet e kompanisė Microsoft theksohet se ky veprim paraqet ndryshime nė formėn nė tė cilėn njerėzit pėrdorin materialet referente. Nė fakt, theksohet se kategoria e enciklopedive tradicionale dhe materialeve referente ka ndryshuar nė masė tė madhe gjatė viteve tė kaluara, respektivisht tani njerėzit kėrkojnė informacionet dukshėm nė mėnyrė tjetėr.

Askund nė formė konkrete nuk ėshtė pėrmendur enciklopedia konkurruese Wikipedia, mirėpo ėshtė e sigurt se kjo enciklopedi e popullarizuar online ka pasur ndikim tė jashtėzakonshėm nė rėnien e interesimit pėr Encartan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Microsoft shuan enciklopedinė Encarta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: