ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 IPKO lanson televizionin digjital kabllor

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: IPKO lanson televizionin digjital kabllor   Sat Mar 21, 2009 1:56 pmIPKO lanson televizionin digjital kabllor
Kompania telekomunikuese IPKO, qė nga dita e hėnė ka kaluar nga transmetimi televiziv analog nė atė digjital. Nė bashkėpunim me platformėn DigitAlb, konsumatorėt e IPKO Digital TV do tė kenė mundėsi tė kėnaqen me ofertėn mė tė mirė nė treg te programeve informuese, argėtuese, filmave, sportit, muzikės etj.
Nė bashkėpunim me DigitAlb, IPKO ofron pėrmbajtjen mė atraktive pėrmes mė shumė se 60 kanaleve televizive, duke pėrfshirė tė gjitha kanalet e mirėnjohura tė DigitAlb si dhe kanalet SuperSport, Big Brother 1 dhe 2.

Faza testuese zgjatė nga data 16 deri mė 31 mars 2009, ku shėrbimi i Televizionit Digjital IPKO ėshtė pa pagesė, ndėrsa pėr marrėsin digjital dhe kartėn SMART konsumatorėt duhet tė paguajnė depozitėn prej 10 eurove.

Televizioni Digjital IPKO, konsumatorėve iu mundėson tė shikojnė kanale dhe programe tė shumta nė platformėn digjitale, duke ofruar fotografi dhe zė tė cilėsisė sė lartė, si dhe shėrbime tjera televizive dhe interaktive.


Oferta televizive digjitale e IPKO ėshtė e pakrahasueshme nė pėrmbajtje dhe cilėsi me cilėndo nga ofertat tjera nė treg”, tha me kėtė rast, drejtori ekzekutiv i IPKO-s, Akan Ismaili.

Pakoja e Televizionit Digjital IPKO ofron 60 kanale ekskluzive tė cilat mundėsohen vetėm nga kompania IPKO nė Kosovė, udhėzues elektronik tė programeve, filmat mė tė fundit tė kinemasė botėrore, bashkė me ‘reality show’ Big Brother (pėrmes kanaleve BB1 dhe BB2).

Shėrbimi i Televizionit Digjital IPKO fillimisht ofrohet vetėm nė regjionin e Prishtinės i cili pėrfshinė qytetin e Prishtinės, Fushė Kosovėn, Ajvali dhe Graēanicė, ndėrsa shumė shpejt ky shėrbim do tė ofrohet edhe nė vendet tjera tė Kosovės.

“Me kėtė lansim ne nuk po pėrfundojmė asgjė. Kjo ėshtė vetėm njė nismė e cila do tė plotėsohet vazhdimisht me programe te reja dhe nė bazė tė preferencės sė konsumatorėve”, tha Ismaili.

IPKO ofron shėrbime telekomunikimi tė telefonisė mobile, internetit dhe tė telefonisė fikse si dhe tė televizionit kabllor. Tė gjitha kėto shėrbime janė tė licencuara nga autoritete pėrkatėse. king-rap
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
IPKO lanson televizionin digjital kabllor
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: