ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 AMD demonstron procesorin e ri me gjashtė bėrthama

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: AMD demonstron procesorin e ri me gjashtė bėrthama   Sat Mar 21, 2009 1:52 pm


AMD demonstron procesorin e ri me gjashtė bėrthama
Serverėt me ēipet Istanbul kanė arritur bartjen mė tė shpejt tė dhėnave dhe performansa mė tė mira tė aplikacioneve...
Advanced Micro Devices (AMD) ka demonstruar modelet e para punuese tė ēipeve tė emėruara Istanbul, tė serisė sė tyre tė radhės Opteron me gjashtė bėrthama tė dedikuara pėr serverė.

Ēipet kanė dėshmuar performansa mė tė mira me shpenzim tė njėjtė si edhe ēipet ekzistuese tė serverėve me gjashtė bėrthama me emrin Shanghai. Kjo do tė thotė se shpenzojnė nė mes tė 45 e 105 vat kur punon nė shpejtėsitė nė mes 2.3 GHz e 2.8 GHz.

Serverėt me ēipet Istanbul kanė arritur edhe bartje mė tė shpejtė tė dhanė deri tek memoria si dhe performansa tė aplikacioneve nėn sistemin operativ Windows Server 2008 nė krahasim me procesorėt e mėhershėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
AMD demonstron procesorin e ri me gjashtė bėrthama
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: