ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Sot vjen Internet Explorer 8

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Sot vjen Internet Explorer 8   Sat Mar 21, 2009 1:37 pmSot vjen Internet Explorer 8
Tabori Microsoftit ka publikuar lajmin se gjatė ditės sė sotme (e enjte), rreth orės 18:00 sipas orės sonė, pėrdoruesve do t’u ofrojė versionin pėrfundimtar tė shfletuesit tė vet internetit Internet Explorer, i cili ka evoluar deri tek versioni 8.
Pas pothuajse njė viti pėrgatitjes, Internet Explorer 8 do tė jetė nė dispozicionin tonė gjatė ditės sė sotme nė 25 gjuhė tė ndryshme botėrore, dhe atė nga faqet zyrtare tė Internet Eplorer apo nga Microsoft Download Centre, derisa tek pėrdoruesit tė cilėt e kanė tė kyēur opsionin Automatic Update shfletuesi do tė instalohet automatikisht.

Nė tė njėjtėn kohė Microsoft ka publikuar edhe raportin e vet i cili thotė se Internet Explorer 8 gjoja ėshtė dukshėm mė i sigurt sesa shfletuesit konkurrentė nga Mozilla e Google.

Raportin pėr Microsoftin e ka kryer kompania NSS Labs e cila ka publikuar se IE RC1 ėshtė madje 69 pėr qind mė i efektshėm nė njohjen e sulmeve tė ndryshme nga uebi tė cilat ēdo ditė i ngacmojnė pėrdoruesit, derisa nė vendin e dytė ėshtė kategorizuar Firefox, Safari nė tė tretin dhe Google Chrome nė vendin e katėrt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sot vjen Internet Explorer 8
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: