ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
meda gashi gjata PORNO nika double dashurie ismajli genta dashuri nokia 2012 celular shkronja numri BAJRAM kosoves krasniqi druri komandat beqiri loja murlan anglisht numrin elvana
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Internet Explorer e Safari humbin pėrdoruesit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Internet Explorer e Safari humbin pėrdoruesit   Mon Mar 09, 2009 12:58 pm


Internet Explorer e Safari humbin pėrdoruesit
Muaji i dytė i vitit 2009 ka sjellė njė situatė pak mė ndryshe nė tregun e shfletuesve tė internetit nė krahasim me janarin sa i pėrket faktit se cili shfletues po ja vjedh kujt pėrdoruesit, por njė trend mbetet i njėjtė – Internet Explorer ēdo ditė e mė shumė po e humb betejėn kundėr Firefox.
Dallimi nė mes dy shfletuesve tė pėrmendur ka rėnė nėn 50 pėr qind, edhe pse Internet Explorer edhe mė tė tutje mbetet sundimtar i kėsaj pjese tė tregut.

Siē raportojnė analistėt e kompanisė NetApplications, gjatė muajit shkurt numri i pėrdoruesve tė Internet Explorer ka rėnė nė pjesėmarrjen prej 67.44 pėr qind, derisa numri i pėrdoruesve tė Firefox ėshtė rritur nė 0.24 pėr qind dhe tani pėrbėn 21.77 pėr qind. Safari ėshtė radhitur nė vendin e tretė me pjesėmarrje prej 8.29 pėr qind, Google Chrome nė tė katėrtin me 1.15 pėr qind dhe Opera nė vendin e pestė me pjesėmarrje prej 0.71 pėr qind.

www.netapplications.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Internet Explorer e Safari humbin pėrdoruesit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: