ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
BAJRAM meda kosoves komandat double dashuri beqiri anglisht numrin shkronja genta celular nokia loja 2012 numri druri ismajli dashurie gashi krasniqi nika PORNO elvana murlan gjata
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 MacBook Pro nė 2.66 GHz

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: MacBook Pro nė 2.66 GHz   Mon Mar 09, 2009 12:57 pm


MacBook Pro nė 2.66 GHz
Risitė nė mesin e laptopėve tė kompanisė Apple e pėrfshijnė edhe MacBook Pro me 15 inē edhe procesorėt mė tė shpejtė si dhe disku SSD mė i madh.
Pėrveē desktopėve dhe serverėve, rinimi i ofertės sė Apple ka pėrfshirė edhe laptopėt nga seria MacBook Pro, prandaj tani e tutje MacBook Pro me ekran 15 inēėsh vjen edhe me procesorin 2.66-gigahercėsh si standard, qė ėshtė njė ndryshim i vogėl me atė qė ka qenė mė herėt – 2.53-gigaherc Core 2 Duo nga Intel. Pėr 300 dollarė shtesė (nė SHBA) mund tė merret edhe procesori prej 2.93 GHz i cili mė herėt nuk ka ekzistuar as si opsion.

Procesori mė i dobėt nė MacBook Pro prej 15 inē ėshtė ai 2.4 GHz dhe nuk pėrmban mundėsinė e shtimit.

Gjithashtu, laptopėt 15 e 13 inē tani e kanė mundėsinė e integrimit tė disqeve SSD nė 256 GB, derisa mė herėt kjo ka qenė e mundur vetėm nė modelin prej 17 inē.

Ēmimet e shtimit tė kėtyre disqeve, varėsisht prej modelit, shkojnė prej 750 deri nė 900 dollarė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
MacBook Pro nė 2.66 GHz
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: