ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
celular numrin double elvana gashi beqiri PORNO 2012 nokia kosoves shkronja dashurie komandat loja anglisht numri murlan meda nika krasniqi gjata genta BAJRAM dashuri ismajli druri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Me pirateri merren bandat dhe terroristėt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Me pirateri merren bandat dhe terroristėt   Mon Mar 09, 2009 12:55 pm


Me pirateri merren bandat dhe terroristėt
Nė mėnyrė qė publikut tė gjerė, mė sė shpeshti atyre qė nuk janė tė udhėzuar, tu sqarojnė mė pėr sė afėrmi piraterinė digjitale, pėrfaqėsuesit e industrisė muzikore e filmike kanė gjetur njė ndėrlidhje me kėtė punė tė paligjshme – terrorizėm dhe banda.
Shtėpia analitike RAND ka publikuar njė studim bukur interesant i cili drejtpėrsėdrejti lidh piratizimin e materialeve digjitale me terrorizmin dhe pjesėmarrjen nė banda tė rrugės. Kjo nuk ėshtė hera e parė qė tentohet tė gjendet kjo ndėrlidhje.

Studimi i emėruar “Film Piracy, Organized Crime, and Terrorism” pohon se grupet terroriste shfrytėzojnė piratizimin e filmave pėr tė financuar punėn e tyre, derisa bandat e organizuara e shfrytėzojnė kėtė punė, respektivisht shpėrndarjen nėpėr rrugė tė materialeve tė piratizuara, gjithashtu si njė burim tė rėndėsishėm tė financimit.

Nuk do tė debatojmė pėr ndikimin dhe vendin e piratizimit tė materialeve digjitale nė shoqėrinė e sotme dhe vetėm do tė theksojmė faktin se studimin e pėrmendur e ka financuar Shoqata filmike e Amerikės (MPAA), kėshtu qė aspak nuk na ēudisin rezultatet e tij.

www.rand.org
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Me pirateri merren bandat dhe terroristėt
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: