ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Shtyhet paraqitja e celularit Palm Pre?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Shtyhet paraqitja e celularit Palm Pre?   Mon Mar 09, 2009 12:51 pm


Shtyhet paraqitja e celularit Palm Pre?
Janė paraqitur thashethemet se pajisja Palm Pre ėshtė shtyrė pėrbrenda kompanisė, qė do tė mund tė ndikojė nė datėn e paraqitjes sė kėtij telefoni tė menēur.
Sipas raportimeve tė portalit TinyComb, Palm brenda kompanisė ka shtyrė paraqitjen e telefonit Pre. Burim i thashethemeve gjoja ėshtė njė i punėsuar i kompanisė Pal, e nėse kjo do tė reflektohet nė datėn e lansimit tė kėtij celulari tė shumėpritur ende mbetet e panjohur. Ishte paraparė qė Pre tė paraqitet nė mesin e kėtij muaji, gjė qė do tė jetė shumė e vėshtirė nėse informacionet e fundit dėshmohen tė janė tė sakta.

Gjatė paraqitjes sė parė tė kėtij celulari Palm kishte deklaruar se ai do tė del nė treg nė pjesėn e parė tė kėtij viti. Ėshtė interesante se nė tė gjitha paraqitjet e tij gazetarėt nuk e kanė pasur rastin ta pėrdorin pajisjen me duart e tyre. Nė vend tė kėsaj, mundėsitė e celularit dhe sistemit tė tij operativ i kanė demonstruar tė punėsuarit e kompanisė qė ėshtė sinjal i mundshėm se ai ka qenė (ėshtė) nė fazėn e hershme tė zhvillimit tė tij.

Palm ka refuzuar tė komentojė thashethemet dhe e vetmja gjė qė porosisin ėshtė se zhvillimi i celularit po ecėn sipas planit.

Ndryshe, Palm Pre ėshtė njė telefon i menēur (smartphone) rrėshqitės i pajisur me ekran prej 3.1 inēėsh tė ndjeshėm nė prekje (320 x 480 pikselsa), me tastierė tė plotė, kamerė prej tri megapikselash, 8GB hapėsirė tė dhėnave, mbėshtetje pėr MMS, konektorin prej 3.5 milimetrash pėr dėgjuese, Bluetooth, GPS, mbėshtetje pėr HSDPA, qasje microUSB, sensor i cili e ndal dritėn e pajisjes kur ta mbėshtetni pėr veshi dhe sensora tjerė tė cilėt rrisin ndriēimin e pajisjes sė ekranit nė kushtet e ndriēimit tė dobėt, mundėsi multimediale dhe shumė shtojca tjera interesante.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shtyhet paraqitja e celularit Palm Pre?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: