ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 BenQ nScreen i91 – pėr pensionistė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: BenQ nScreen i91 – pėr pensionistė   Sun Mar 01, 2009 10:47 pmBenQ nScreen i91 – pėr pensionistė
BenQ ka paraqitur kompjuterin e parė “tė gjitha nė njė” - nScreen i91. Kompjuteri i ka tė gjithė komponentėt tė integruar brenda shtėpizės me disa funksione do t’u pėlqejnė tė moshuarve.
nScreen i91 pėrmban ekran tė diagonales 18.5 inē. Procesori i integruar ėshtė ai AMD-sė Sempron 210U nė 1.5 GHz, kartela grafike nga ATI - Radeon X1200, njė gigabajt tė memories punuese dhe disku 160-gigabajtėsh (nė mėnyrė opsionale mund tė merret edhe disku SSD me kapacitet prej 16 GB).

Tė pranishme janė edhe Wi-Fi, kamera 1.3 megapikselėshe, derisa sistemi operativ ėshtė XP. Nėse pėr sistem operativ zgjidhet Linux atėherė merret edhe njė gigabajt RAM shtesė.

BenQ gjatė projektimit tė kėtij kompjuteri ka menduar edhe pėr personat paksa mė tė moshuar. Ėshtė integruar zmadhuesi virtual i cili lehtėson leximin, frekuencat e larta tė zėrit mund tė ndalen si dhe lehtėsira tjera.

nScreen i91 do tė filloj shitjen nė tregun e Azisė deri nė fund tė kėtij muaji, derisa ēmimi tani pėr tani mbetet i panjohur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
BenQ nScreen i91 – pėr pensionistė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: