ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
PORNO dashurie nika double beqiri gjata meda loja dashuri komandat ismajli genta druri murlan anglisht kosoves nokia krasniqi shkronja 2012 BAJRAM elvana numri numrin celular gashi
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Pėr herė tė parė bie edhe shitja e ekraneve LCD

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Pėr herė tė parė bie edhe shitja e ekraneve LCD   Sun Mar 01, 2009 10:42 pm


Pėr herė tė parė bie edhe shitja e ekraneve LCD
Sipas tė gjithė treguesve tė shtėpisė analitike DisplaySearch, trendi i rėnies sė shitjes e ka pėrfshirė edhe tregun e ekraneve LCD.
Sipas raportit tė DisplaySearch, tremujori i katėr i vitit 2008 sipas numrit global tė shitjeve ka qenė mė i ulėt pėr 7.4 pėr qind nė krahasim me tė tretin, respektivisht tetė pėr qind mė i ulėt nė krahasim me tremujorin e njėjtė tė vitit 2007. Numri i pėrgjithshėm i shitjeve tė ekraneve LCD nė mbarė botėn nė tremujorin e katėrt tė vitit 2008, ka qenė 39.6 milionė njėsi.

Megjithatė, sa u pėrket prodhuesve tė veēantė, vetėm dy kanė shėnuar ngritje tė shitjes nė krahasim me tė dhėnat e vitit tė kaluar, dhe atė udhėheqėsi i tregut Samsung dy pėr qind dhe i pesti me radhė nė listėn e prodhuesve tė ekraneve LCD, Acer, me nėntė pėr qind.

Prodhuesit tjerė kanė shėnuar rėnie tė shitjeve, dhe atė Dell me 19 pėr qind, i cili megjithatė ka arritur tė ruaj vendin e dytė nė listėn e prodhuesve. HP gjithashtu pėrkundėr rėnies ka arritur tė mbajė vendin e tretė, e LG vendin e katėrt.

www.displaysearch.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pėr herė tė parė bie edhe shitja e ekraneve LCD
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: