ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
double anglisht nokia BAJRAM celular genta druri dashuri numrin numri gashi loja meda ismajli gjata komandat kosoves nika krasniqi 2012 dashurie beqiri shkronja murlan PORNO elvana
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Kujdes! Virusi sulmon nėpėrmes Gtalk

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Kujdes! Virusi sulmon nėpėrmes Gtalk   Sun Mar 01, 2009 10:31 pm


Kujdes! Virusi sulmon nėpėrmes Gtalk
Me anė tė shėrbimit tė kompanisė Google pėr komunikim tė ēastit, Gtalk, po shpėrndahet njė virus i cili mundet qė seriozisht tė cenojė intimitetin e pėrdoruesve.
Virusi shpėrndahet me dėrgimin e porosisė 'Hey check out this video! http://tinyurl.com/xyz'. Porosia zakonisht vjen prej pėrdoruesve qė i njohim prandaj shumėkush, e madje edhe njerėzit e avancuar nė pėrdorimin e kompjuterit janė mashtruar dhe kanė vizituar adresėn e dhėnė. Deri nė kėtė moment asgjė s’ka tė keqe, por nė adresėn e dhėnė kėrkohet nga pėrdoruesi qė tė shkruaj emrin dhe fjalėkalimin pėr t’iu qasur shėrbimit Google Talk, e krejt kėtė kinse pėr tė parė video materialin e pėrmendur.

Shumė njerėz i kanė shėnuar tė dhėnat e kėrkuara dhe kėshtu u ėshtė grabitur llogaria e tyre pėr Google Talk.

Supozohet se tanimė ėshtė gjetur dhe fajtori pėr pėrpunimin e kėtij virusi/krimbi, emrin e ka Hoan Ton-That dhe jeton nė San Francisko. Ai ėshtė gjetur pasi qė ka filluar ė numėroj emrat dhe fjalėkalimet e pėrdoruesve tė cilat i ka mbledhur krimbi. Ende nuk dihet se ēfarė pasojash e presin.

www.google.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kujdes! Virusi sulmon nėpėrmes Gtalk
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: