ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Dell Studio XPS 435

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Dell Studio XPS 435   Sun Mar 01, 2009 10:27 pm


Dell Studio XPS 435
Kompania Dell ka paraqitur modelet e reja tė desktopėve nga linja e njohur Studio XPS, e cila ėshtė e dedikuar pėr pėrdoruesit qė kėrkojnė pak mė tepėr dhe pėr adhuruesit e lojėrave kompjuterike.
Dell Studio XPS 435 blerėsve u ofron vetėm procesorėt Core i7 nga kompania Intel nė kombinim me 24 GB DDR3 memorie.

Kartelat grafike nė ofertė janė ato nga ATI, prej Radeon HD 3650, mbi 4670 dhe deri tek Radeon HD 4870, derisa pėr zė pėrkujdeset kartela prej 7.1 kanalesh nga Intel apo kartela Sound Blaster X-Fi nga Creative. Sistemi i disqeve shkon prej 1.5 deri nė 4.5 terabajt, varėsisht nga konfiguracioni dhe numri i disqeve, e nė tė gjendet edhe Blu-ray dhe rrjeta e integruar pa tela.

Sė bashku me kompjuter shiten versionet 64-bitėshe tė sistemit operativ Windows Vista (Home Premium apo ajo Ultimate).

Ēmimet nisin prej 1.100 dollarė amerikanė pėr modelin me procesor Core i7 920, 3 GB memorie dhe Radeon HD 3650 e mė shumė, varėsisht prej pajisjeve qė pėrdoruesi kėrkon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dell Studio XPS 435
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: