ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Netbook Samsung NC20

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Netbook Samsung NC20   Sun Mar 01, 2009 10:24 pm


Netbook Samsung NC20
Njė netbook shumė interesant nga Samsung me dizajn tė mirė dhe pėrpunim kualitativ dhe pajisje tė shkėlqyera, paksa mė ndryshe nga konkurrenca.
Samsung ka paraqitur njė netbook pak mė ndryshe dhe interesant me emrin NC20. Kėtė kompjuter, pėr dallim nga shumica dėrrmuese e netbookėve nė treg, e fut nė funksion procesori VIA Nano U2250 me takt punues pre 1.3 deri nė 1.6 GHz. Sė bashku me procesorin, nė tė ėshtė VIA chipset VX800 me bėrthamėn e integruar grafike Chrome9 HC3.

Grafika ndanė njė gigabajt DDR2 memorie me pjesėn tjetėr tė sistemit, derisa ėshtė kompatibile me DirectX 9 si dhe ofron performansa tė ngjashme me atė Intel GMA945 GSE. Ekrani ėshtė gjithashtu mė i madh se shumica e atyre konkurrent me diagonale prej 12.1 inē me rezolucion WXGA prej 1280 x 800 pikselash. Blerėsit mund tė zgjedhin nė mes tė disqeve klasike me kapacitet 80, 120 e 160 gigabajt.


Pjesa tjetėr e pajisjeve veēmė janė tė njohura – Ethernet, rrjet pa tela, 3 qasje USB, dalje VGA, audio konektor dhe kamerė uebi (1.3 megapiksela) si dhe lexues i kartelave tė memories. Nė formė standarde shitet bateria me 6 qeli, e edhe njė gjė interesant qė vjen me tė ėshtė tastiera e lyer me njė shtresė tė hollė bronzi e cila parandalon zhvillimin e baktereve. Pėr fat tė keq, ēmimi ende nuk ėshtė publikuar zyrtarisht edhe pse, pėr shkak tė pajisjeve tė mira, flitet pėr njė ēmim bukur tė lartė prej 650 dollarėsh amerikanė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Netbook Samsung NC20
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: